King Szczecin zwyciężył w Bydgoszczy. Kikowski z nagrodą MVP

Aleksander Stanuch
W finale Wilki pokonały Polski Cukier Toruń. Był to drugi mecz tych drużyn przed startem sezonu. King Szczecin / Facebook
Enea Bydgoszcz Cup zakończył się triumfem Wilków Morskich. Zespół ze Szczecina najpierw uporał się z ekipą gospodarzy, a w finale pokonał Polski Cukier Toruń - 75:72.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pierwszoligowa Astoria Bydgoszcz zorganizowała weekendowy turniej, w którym wzięły udział jeszcze trzy zespoły z Energa Basket Ligi: Polpharma Starogard Gdański, Polski Cukier Toruń oraz King Szczecin.

Wilki Morskie zmierzyły się z gospodarzami i zaprezentowały wysoki poziom, wygrywając 106:73. King radził sobie bez Darrella Harrisa, Jakuba Schenka i Dominika Wilczka, a na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy wciąż przebywa Kaspars Vecvagars. Po raz pierwszy kibice mogli oglądać w akcji Adriana Sulińskiego. Po stronie zwycięzców najlepiej zaprezentował się Martynas Sajus, który rzucił 26 punktów. Jedno oczko mniej zanotował Tauras Jogela. W drugim meczu Polski Cukier Toruń wygrał 74:69.

Finałowe starcie lepiej rozpoczęli torunianie, którzy musieli radzić sobie bez Karola Gruszeckiego oraz Aarona Cela, którzy przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski. King powoli odrabiał straty i na przerwę schodził przy prowadzeniu 41:39. W trzeciej kwarcie szczecinianie jeszcze powiększyli przewagę, ale Polski Cukier nie odpuszczał. Ostatnia kwarta należała do Twardych Pierników, ale nie udało się odrobić strat i ostatecznie King wygrał 75:72.

Nagroda MVP przypadła Pawłowi Kikowskiemu, który w sobotę rzucił 21 punktów, a w finale 23. W najbliższy weekend Wilki zagrają w 9. Memoriale Romana Wysockiego w Stargardzie. Oprócz gospodarzy i Kinga zagrają tam także AZS Koszalin i Kotwica Kołobrzeg.

Astoria Bydgoszcz - King Szczecin 73:106
King: Sajus 26, Jogela 25, Kikowski 21, Paliukenas 18, Diduszko 13, Bartosz 2, Suliński.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 72:75 (20:14, 19:27, 12:19, 21:15)
King: Kikowski 23, Paliukenas 18, Jogela 17, Sajus 8, Bartosz 5, Diduszko 4, Suliński 0.