King Szczecin przegrał po dogrywce z Zastalem Zielona Góra [ZDJĘCIA]

Energa Basket Liga: King Szczecin – Zastal Zielona Góra 86:96
Energa Basket Liga: King Szczecin – Zastal Zielona Góra 86:96 Marek Maj
King Szczecin potrafił doprowadzić do dogrywki w spotkaniu z Zastalem, ale w dodatkowym czasie gry był już zdecydowanie słabszym zespołem.

W regulaminowym czasie gry to było wyrównane widowisko. Pierwsza i czwarta kwarta dla gości, druga i trzecia dla gospodarzy. Ale żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać kilkupunktowej przewagi. King w końcówce trzeciej kwarty prowadził nawet 66:54 (po rzutach osobistych Filipa Matczaka), ale na finiszu tej odsłony dał sobie rzucić 7 punktów.

Ostatnia kwarta to odskok Zastalu, doskok Wilków. Emocji było dużo. Na niespełna 4 minuty przed końcem zielonogórzanie prowadzili 79:71, ale dwa razy celnie za trzy rzucił Jakub Schenk i znów było na styku.

70 sekund przed końcem Schenk rzucił za dwa i było 82:81, ale Zastal odpowiedział trójką Mazurczaka. Pół minuty przed końcem do remisu doprowadził Matczak. Zespoły zmarnowały jeszcze szanse na wygraną w regulaminowym czasie.

Dogrywka bez historii. Zastal trafiał, King pudłował i popełniał techniczne błędy. Dodatkowe 5 minut gry zakończyło się wygraną ekipy z Zielonej Góry 12:2, a te dwa oczka rzucił tuż przed końcem Paweł Kikowski z osobistych.

King Szczecin – Zastal Zielona Góra 86:96
Kwarty: 18:24, 25:20, 23:17, 18:23
Dogrywka: 2:12.
King: Schenk 27 (2), Matczak 18 (2), Salić 9, Dorsey-Walker 9, Borowski 2 – Davis 9 (1), Kikowski 7, Bartosz 5, Kroczak 0.