King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 101:74. Wilki są już na 5. miejscu w tabeli. Zobacz ZDJĘCIA

King Szczecin wygrał po raz 13. w tym sezonie. Pokonał w meczu u siebie (rozgrywanym w Stargardzie) Polpharmę Starogard Gdański 101:74.

Wilki Morskie notują ostatnio świetną serię. W niedzielnym wieczór mierzyły się z ostatnią ekipą tabeli - Polpharmą. W tym meczu nie mogło zagrać trzech zawodników: Adam Łapeta, Maciej Lampe i Paweł Kikowski.

W meczu z Polpharmą gospodarze mieli słabszą pierwszą kwartę, ale później było już tylko lepiej i ostatecznie Wilki wygrały dość wysoko. Aż pięciu zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową.

- Zaczęliśmy ten mecz jak zwykły pojedynek - mówił po meczu trener Kinga, Jesus Ramirez. - Polpharma realizowała swój cel na pierwszą połowę, oddawali swoje rzuty. Musimy się uczyć, ale nie możemy czekać zbyt długo, bo nie mamy zbyt wiele czasu. Nie mieliśmy dobrego początku, ale później zrozumieliśmy, co mamy robić na parkiecie. Reszta meczu to była dobra koszykówka.

Po tym meczu King znalazł się na 5. miejscu w tabeli. 1 lutego Wilki podejmą Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 101:74 (24:30, 29:20, 24:11, 24:13)
King: Fakuade 19, Melvin 17, Ware 15, Brown 12, Wilczek 10, Zębski 8, Bartosz 7, Schenk 6, Thomas 5, Czerlonko 2.