King Szczecin dobrze rozpoczął, a przed przerwą znokautował. Niesamowita seria Wilków

Filip Matczak w kilkanaście minut zdobył 6 punktów z Łotyszami.
Filip Matczak w kilkanaście minut zdobył 6 punktów z Łotyszami. Andrzej Szkocki
King Szczecin odniósł szóste zwycięstwo w szóstym meczu w ramach European North Basketball League. W środowy wieczór szczecinianie spokojnie ograli Valmierę Glass Via z Łotwy.

Valmiera była gospodarzem dwudniowego turnieju. Na swoim parkiecie chciała odnieść pierwsze zwycięstwo, ale to im się nie udało. We wtorek przegrali z zespołem z Izraela, a w środę z Kingiem.

King dużą przewagę uzyskał przed długą przerwą. W pierwszej kwarcie był lepszy o siedem oczek, a w II kwarcie różnica wyniosła 21. Z tak dużą przewagą po przerwie zespół kontrolował grę. Gracze pierwszej piątki byli oszczędzani, a swoje minuty dostali zmiennicy. Z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi - Kacper Szymański i Konrad Rosiński. Ten drugi zdobył 8 punktów i zanotował 9 zbiórek.

King jest na 1. miejscu w tabeli i nikt nie powinien mu odebrać fotela lidera. W fazie pucharowej da to łatwiejszego przeciwnika. 9 lutego ostatni mecz pierwszej fazy grupowej. Rywalem będzie BC Wolves z Wilna.

Valmiera Glass Via - King Szczecin 76:93
Kwarty:14:21, 10:31, 24:19, 28:22.
King: Meier 17 (3x3), Cuthbertson 11 (3), Mazurczak 9 (1), Matczak 6, Fayne 6 - Szymański 11, Brown 10 (2), Kostrzewski 9, Rosiński 8, Borowski 6.