King Szczecin - Asseco Arka Gdynia 82:50. Pewne zwycięstwo Wilków [ZDJĘCIA]

King Szczecin wygrał kolejny mecz pod wodzą hiszpańskiego trenera Jesusa Ramireza. Tym razem w Stargardzie Wilki Morskie wysoko pokonały Asseco Arkę Gdynia 82:50. Zobaczcie zdjęcia z meczu i najciekawsze akcje.

Bez Macieja Lampego, ale dość łatwo poradzili sobie koszykarze Kinga Szczecin w meczu domowym z Asseco Arką Gdynia. Wygrali prawie 30 punktami.

King zaczął od... czterech celnych trójek Clevelanda Melvina z rzędu i prowadzenia 12:0.

Taki początek spotkania w wykonaniu jednego zawodnika zdarza się rzadko, ale może oznaczać powrót Amerykanina do swojej najwyższej formy. Ostatecznie w meczu z Arką Melvin rzucił 19 punktów i miał 6 zbiórek.

Tak wysokie prowadzenie już na początku meczu sprawiło, że King mógł w pierwszej połowie jeszcze docisnąć pedał gazu i tak się właśnie stało. Po pierwszej kwarcie było 24:10.

W drugiej kwarcie goście starali się niwelować straty, ale dobrze spisywali się Michael Fakuade czy Wojciech Czerlonko i przewaga przed przerwą wynosiła po 20 minutach prawie 20 punktów. W drugiej połowie Wilki Morskie nie musiały już tak bardzo forsować tempa, ale należało zachować koncentrację do końca. Arka tego dnia nie była w stanie zagrozić szczecińskiej ekipie.

Warto zaznaczyć, że w ekipie z Gdyni wyróżniał się Filip Dylewicz, który wyrównał rekord występów w ekstraklasie (672 mecze) - zdobył 16 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.

Z bilansem 12 zwycięstw i 10 porażek King Szczecin zajmuje 6. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

King Szczecin - Asseco Arka Gdynia 82:50 (24:10, 18:14, 20:16, 20:10)
King: Melvin 19 (5 razy za 3), Ware 16 (2), Fakuade 15 (1), Czerlonko 9 (1), Brown 6 (2), Zębski 5 (1), Thomas 5 (1), Bartosz 4, Schenk 3 (1).

Paweł Kikowski - snajper Wilków Morskich Szczecin wraca do g...