King przegrał w Zielonej Górze. Jest też dobra informacja

Drużyna Kinga Szczecin w Zielonej Górze.
Drużyna Kinga Szczecin w Zielonej Górze. King Szczecin Facebook
Pierwsza kwarta dla Kinga, do przerwy był remis, a po trzech kwartach wynik był sprawą otwartą. Niestety, grający w wąskiej rotacji King Szczecin znów nie miał wystarczającej energii na decydującą odsłonę.

Mecz w Zielonej Górze miał szczególne znaczenie dla trenera szczecińskiej drużyny Arkadiusza Miłoszewskiego, który nim się w październiku związał z Kingiem to przez poprzednich kilka lat pracował w Zastalu. Miał tam pozycję trenera-asystenta i gdyby nie oferta ze Szczecina to pewnie by tam pozostał.

Miłoszewski ma trudną sytuację w Szczecinie. Zaczął od 4 wygranych, ale zespół grał wąskim składem i kryzys musiał przyjść. Były trzy porażki. Po wzmocnieniu składu - trzy wygrane. Ale ostatnio drużyna zmaga się z plagą kontuzji i znów przegrywa.

Bardzo realnie groziło, że King z Zastalem zagra jedynie szóstką zawodników, a trener da zadebiutować w elicie niespełna 16-letniemu Szymonowi Rosińskiemu. Na szczęście do składu wrócił Sherron Dorsey-Walker. Jeszcze tydzień temu Miłoszewski mówił, że skrzydłowego czeka operacja ręki i wróci do gry pod koniec lutego. Amerykanin na początku tygodnia skonsultował się z lekarzem. I miał do wyboru: operacja teraz lub dopiero latem. A jeśli latem, to zawodnik zaakceptuje ból w rzucającej dłoni. Dorsey-Walker zdecydował się przesunąć zabieg i wrócić na parkiet. W Zielonej Górze zdobył 14 punktów, zebrał 6 piłek. Dzięki niemu w składzie było 7 doświadczonych zawodników, więc młodzieniec nie dostał "przypadkowego" debiutu.

King - dopóki miał siły, dopóty walczył o zwycięstwo. Zaczynał ostatnią odsłonę przy stracie - 61:66, ale szybko stracił 7 punktów, a że nie mógł przez 5 minut trafić do kosza to zrobiło się 61:73. W końcówce gospodarze powiększyli różnicę wykorzystując brak sił po stronie gości.

Teraz przed Kingiem 10 dni przerwy. 23 stycznia do Szczecina przyjedzie mistrz Polski - Stal Ostrów. Możliwe, że na to spotkanie do składu powrócą Jay Threatt, Malachi Richardson i Kacper Borowski. Klub bardzo mocno próbuje zakontraktować wysokiego gracza.

Zastal Zielona Góra - King Szczecin 87:71
Kwarty: 16:24, 31:23, 19:14, 21:10.
King: S. Davis 19 (1), Matczak 18 (2), Dorsey-Walker 14 (2), Kikowski 4 (1), Bartosz 3 - T. Davis 11 (1), Kroczak 2.