King - Polpharma 58:67. Faza play off oddala się [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
King Szczecin przegrał 58:67 z Polpharmą Starogard Gdański we własnej hali i ma już bardzo małe szanse na awans do najlepszej ósemki. Musi wygrać 4 z 6 spotkań.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 58:67 (10:17, 25:20, 15:10, 8:20)
King: Robinson 9, Dutkiewicz 9, Knowles 7, Kikowski 7, Nowakowski 7, Skibniewski 6, Releford 5, Łukasiak 4, Garbacz 4.

Od początku spotkania widoczna była nerwowość w grze gospodarzy. W połączeniu z dobrą obroną Polpharmy kibice otrzymali bardzo słabą pierwszą kwartę, w której King zdobył tylko 10 punktów. Goście grali bardzo dobrze, a szczególnie Marcin Flieger, były Wilk Morski, który często urywał się obrońcom ze Szczecina.

Druga ćwiartka w wykonaniu graczy trenera Marka Łukomskiego była dużo lepsza. Sygnał do ataku dał powracający po kontuzji Travis Releford. King zaczął trafiać z dystansu, co pozwoliło na szybkie odrobienie strat. W pewnym momencie przewaga Polpharmy osiągnęła 10 punktów. Rywale często nie trafiali trójek z otwartych pozycji. W konsekwencji do przerwy ich skuteczność w tym elemencie wynosiła zaledwie 1/10.

Po przerwie znów lepiej zaczęła Polpharma. Odrabianie strat szło mozolnie, ponieważ goście, jak zapowiadał trener Łukomski, walczyli do samego końca o każdą piłkę. Moment przełomowy nadszedł pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to Robert Skibniewski trafił dwie trójki z rzędu. Wówczas King uzyskał pięć oczek przewagi, co tylko podgrzało szczecińską publiczność.

Na początku ostatniej kwarty Marcin Dutkiewicz zdobył cztery punkty i powiększył przewagę. Niestety, niepotrzebne straty spowodowały, że Polpharma wróciła do gry. Pięć minut przed końcem goście objęli prowadzenie 58:57 i utrzymywało się ono przez kilka minut, bo oba zespoły grały nieskutecznie.

Szybkie ręce Anthony'ego Milesa dały o sobie znać w końcówce, gdy wyrwał piłkę Russellowi Robinsonowi. Polpharma na 14 sekund przed końcem miała pięć oczek przewagi i nie dała sobie odebrać tego zwycięstwa. Porażka Wilków praktycznie zamyka im szansę na awans do najlepszej ósemki.