sportowy24
  Kim Rasmussen rozesłał powołania. Jedno trafiło do Pogoni...

  Kim Rasmussen rozesłał powołania. Jedno trafiło do Pogoni Baltica

  (paz)/zprp.pl

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Małgorzata Stasiak cieszy się zaufaniem selekcjonera Rasmussena.

  Małgorzata Stasiak cieszy się zaufaniem selekcjonera Rasmussena. ©Andrzej Szkocki

  Rozgrywająca Pogoni Baltica Szczecin Małgorzata Stasiak otrzymała powołanie od selekcjonera Kima Rasmussena na konsultację szkoleniową w dniach 2-5 lutego w Gdańsku.
  Małgorzata Stasiak cieszy się zaufaniem selekcjonera Rasmussena.

  Małgorzata Stasiak cieszy się zaufaniem selekcjonera Rasmussena. ©Andrzej Szkocki

  Na liście rezerwowej znalazła się Patrycja Królikowska, prawoskrzydłowa Pogoni.

  W gronie 23 zawodniczek nie ma Moniki Stachowskiej, obrotowej Pogoni, która od lat jest podstawową zawodniczką reprezentacji Polski i zajęła z nią (podobnie jak Stasiak) czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Serbii w grudniu 2013 r.

  Najpewniej wynika to z faktu, że duński selekcjoner chciał przyjrzeć się zapleczu kadry przed marcowymi meczami z Portugalią w eliminacjach mistrzostw Europy, których finały zostaną rozegrane w grudniu w Chorwacji i na Węgrzech.

  Jesienią Polki przegrały z Czarnogórą i Czechami i ich sytuacja w grupie III zrobiła się bardzo skomplikowana. Aby zakwalifikować się na ME nasza reprezentacja musi zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc. Aktualnie przewodzą Czechy, przed Czarnogórą (oba zespoły po 4 pkt), Polską i Portugalią (bez punktów).

  Kadra piłkarek ręcznych na konsultację w Gdańsku:

  bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Lublin), Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin), Izabela Czarna (Piłka Ręczna Koszalin SA);
  zawodniczki z pola: Marta Gęga, Joanna Drabik, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kozimur, Kamila Skrzyniarz (wszystkie MKS Lublin), Katarzyna Janiszewska, Aleksandra Zych (obie Vistal Gdynia), Sylwia Matuszczyk, Justyna Borkowska (obie Piłka Ręczna Koszalin SA), Karolina Semeniuk-Olchawa (MKS Zagłębie Lubin), Katarzyna Cekała, Monika Aleksandrowicz (obie EKS Start Elbląg), Aleksandra Januchta (Korona Handball Kielce-SMS Płock), Aneta Łabuda (MKS Sokół Żary-SMS Płock), Małgorzata Stasiak (SPR Pogoń Szczecin), Joanna Gadzina (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Weronika Kordowiecka (UKS Wilanowia Warszawa), Natalia Krupa (KPR Ruch Chorzów), Karolina Szwed-Orneborg (HC Lipsk, Niemcy).
  zawodniczki pozostające w rezerwie:Sylwia Lisewska (Piłka Ręczna Koszalin SA), Patrycja Królikowska (SPR Pogoń Szczecin), Patrycja Chojnacka (MKS Zagłębie Lubin).

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepsze produkty i usługi

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepsze produkty i usługi

  PRAWYBORY 2018. Zobacz laureatów

  PRAWYBORY 2018. Zobacz laureatów