MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy jadą zbyt szybko. Skończcie z rajdami po ulicy Arkońskiej - apelują piesi

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
To co cieszy kierowców, budzi obawę wśród pieszych. Chodzi o otwarty dla ruchu odcinek ulicy Arkońskiej, między ulicą Wojciechowskiego a rondem Olszewskiego. Nowa jezdnia zachęca do dodania gazu, chociaż w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Piesi obawiają się o zdrowie, bo przejście przez cztery pasy jezdni nie jest bezpieczne.

- Szybko trzeba przeciwdziałać tej sytuacji ponieważ przejście dla pieszych przy stadionie Arkonii Szczecin stało się niebezpiecznym punktem stwarzającym zagrożenie dla najmłodszych piłkarzy, ale i dla wielu z nas, którzy odwiedzają Las Arkoński – mówi Andrzej Radziwinowicz, radny Rady Osiedla Arkońskie – Niemierzyn.

Jak to wygląda w praktyce? Wiedzą o tym rodzice młodych piłkarzy Arkonii Szczecin, którzy trenują na stadionie obok ruchliwej ulicy. „Stojąc około 40 minut i czekając na dzieci które miały trening naliczyliśmy lekko ponad 20 przypadków gdzie ktoś jechał koło 100 kilometrów na godziznę. Kilka aut przejechało bez zwalniania, gdzie piesi byli już w połowie przejścia.W godzinach od ok 16 do 20 wiele dzieci ma na stadionie treningi i muszą przejść przez te pasy, znaki ostrzegające jak przy szkołach powinny być tam w standardzie, zwłaszcza że zaraz powstanie na terenie stadionu piękny kompleks, który tylko spotęguje ruch na tym przejściu. Patrząc z boku, naprawdę wygląda to źle i prosi się o tragedię” – zauważa jeden z internautów.

Zobacz także:

Sprawą zainteresowali się również radni Rady Miasta Szczecin.
- Niezwłocznie powinny zostać podjęte działania w celu skutecznego ograniczenia prędkości w tym miejscu. Co więcej, nowo oddany odcinek drogi i torowiska jest kontynuacją ul. Arkońskiej na, której tylko jeden pas ruchu w każdą stronę dopuszcza poruszanie się samochodów. Drugi pas jest przeznaczony tylko dla tramwajów i autobusów, pełni funkcję buspasa. Naturalne i logiczne jest, aby taki układ był kontynuowany na nowym odcinku ul. Arkońskiej aż do ronda Olszewskiego – czytamy w interpelacji radnego Przemysława Słowika z Koalicji Obywatelskiej.

Pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jest również budowa na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej. Akcję zbierania podpisów pod petycją będą prowadzić rodzice młodych piłkarzy. Petycja bezpieczeństwa również będzie na stronie klubu Arkonia Szczecin. Niewykluczone, że akcja będzie prowadzona online.

Zobacz też:

Pas rowerowy przy Arkonce w Szczecinie. Zamiast miejsca parkingowego

Ulica Arkońska w Szczecinie po remoncie

Ulica Arkońska gotowa do otwarcia. Zobaczmy, co nas czeka [Z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński