Kiepski start sezonu dla Sandra Spa Pogoni Szczecin. ZDJĘCIA

Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała trzeci raz w trzecim sezonie. Tym razem górą była ekipa Torus Wybrzeże Gdańsk, która zaliczyła wyborną pierwszą połowę.

Obie ekipy słabo zaczęły ten sezon Superligi, bo od dwóch porażek, więc zawodnicy nastawili się mocno na zwycięstwo. Dzięki temu w szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego obserwowaliśmy ofensywny mecz, którego tempa nie wytrzymali jednak gospodarze.

Pogoń zaczęła mecz od bramki z rzutu karnego Dawida Krysiaka, ale później było już tylko gorzej. Krysiak nie wykorzystał kolejnego karnego, a jego koledzy z drużyny pudłowali na potęgę. Arkadiusz Bosy, Wojciech Jedziniak czy Adam Wąsowski mieli świetne okazje. Bardzo dobrze w bramce Torusa spisywał się także Miłosz Wałach.

Brak bramek po stronie Pogoni wykorzystali goście, którzy szybko wypracowali solidną przewagę. Po 10 minutach było już 7:1. Wzięty przez trenera Rafała Białego czas pomógł, ale nie na długo. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili z wynikiem 21:12.

W drugiej połowie Pogoń zagrała już dużo lepiej w obronie. Była także skuteczniejsza w ataku. Goście dostali czerwoną kartkę, a konkretnie Dmytro Doroschuk za brutalny faul na Pawle Krupie. Gospodarze do końca walczyli o odrobienie strat, ale tego dnia gdańszczanie byli lepsi i wygrali zasłużenie. Sandra Spa Pogoń zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Superligi.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk 33:27 (12:21)
Sandra Spa Pogoń: Arsenić, Wiśniewski - Krysiak 4, Polok 4, Starcevic 3, Gierak 3, Krok 3, Bosy 3, Zaremba 2, Kapela 1, Krupa 1, Jedziniak, Wąsowski.
Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński - Kosmala 9, Comertatto 6, Jachlewski 5, Gądek 4, Pieczonka 2, Mosquera 2, Papaj 2, Janikowski 2, Sulej 1, Strojek, Woźniak, Doroschuk, Wróbel.

Rozmowa z Mariuszem Rumakiem po meczu Polska - Ukraina 2:2 U19