Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019: Meteorolodzy Meteo...

  Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019: Meteorolodzy Meteo France znają datę AKTUALIZACJA 9.11.2018 Długoterminowa prognoza pogody na zimę

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kiedy będzie zima 2018/2019: Kiedy spadnie śnieg?
  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019 ma być mroźna AKTUALIZACJA 9.11.2018 Pytanie o to jaka będzie zima i kiedy spadnie śnieg pojawia się w naszych głowach w kontekście chłodnego początku jesieni. Pojawiły się już pierwsze przymrozki, a w Beskidach i Tatrach spadł pierwszy śnieg. Czy to oznacza, że musimy oswoić się z myślą o mroźnej zimie 2018/19? Wiele na to wskazuje - synoptycy zespołu Meteo France prognozują zimną jesień i szybsze niż zwykle uderzenie mrozów. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na nadciągającą zimę.
  Ochroń swoje dziecko przed jesienną infekcją! Sprawdź ofertę naszego sklepu>>

  Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019. Co nas czeka. Meteo France przewiduje mróz?


  Jaka będzie pogoda tegorocznej zimy, kiedy spadnie śnieg? Mając na uwadze chłodny początek jesieni po wyjątkowo gorącym lecie pojawia się pytanie o to jaka będzie zima 2018/19.
  Analitycy z Meteo France zwracają uwagę na obszar wysokiego ciśnienia nad północnym Atlantykiem, który znajduję się między Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią. Wysokie ciśnienie w tym regionie utrzymywać będzie się w okresie od października do grudnia. Jak mówią meteorolodzy, ta "arktyczna blokada" ma mieć znaczący wpływ na pogodę w tym okresie.

  Czytaj także:
  Prognoza pogody na jesień 2018 PAŹDZIERNIK I LISTOPAD


  Kiedy będzie zima? Kiedy spadnie śnieg  Znaczne ochłodzenie z towarzyszącymi opadami deszczu ma nastąpić w listopadzie, który będzie początkiem zimowej aury. Według prognozy Meteo France szczyt wyżowej pogody ma przypaść na okres listopad-styczeń. Co to znaczy? Szybsze nadejście zimy z temperaturami niższymi niż zwykle.  Jaka będzie zima 2018/2019?


  Meteorolodzy podkreślają, że długoterminowa prognoza pogody obarczona jest dużym ryzykiem pomyłki, a przewidywania niekoniecznie dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie jaka będzie zima 2018/2019.

  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół -5 stopni Celsjusza.  Również styczeń - wg pogowej mapy serwisu Weather US - miałby być zimniejszy niż zwykle - średnia temepratur ma być niższa o 1-2 stopnia od średniej wieloletniej, która wynosi około -3 st. Celsjusza. Co ciekawe styczeń 2018 był najcieplejszy w historii. Prawdopodobnie styczeń 2019 pokaże zupełnie inne, mroźniejsze oblicze.

  Odra, ospa, polio...Co wiesz o chorobach zakaźnych? Ta wiedza jest ci niezbędna! TEST

  Czytaj także:
  Jaka będzie pogoda na święta 2018? Sprawdziliśmy


  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!