Kids Arena przez zimę ma opóźnienia

  Kids Arena przez zimę ma opóźnienia

  Zdjęcie autora materiału

  Celina Wojda

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Kids Arena przez zimę ma opóźnienia
  1/4
  przejdź do galerii
  Zima nieco pokrzyżowała plany i dopiero na przełomie marca i kwietnia będzie można korzystać z największego parku rozrywki.
  Największy park rozrywki dla całej rodziny powstaje przy szczecińskim Manhattanie przy ul. Ofiar Oświęcimia. Z pierwotnych obietnic wynika, że Kids Arena powinna już być gotowa, ale - niestety - nie jest.

  - Nie ma żadnych problemów związanych z projektem. Jedynym naszym problemem jest temperatura, która od bardzo długiego czasu utrzymuje się na minusie. W takich warunkach firma budowlana nie może kontynuować tworzenia betonowych fundamentów, na których staną namioty sferyczne - wyjaśnia Andrzej Tęgi, menedżer inwestora firmy One Globe Group.

  Na placu budowy trwają prace związane z wylewaniem betonu pod fundamenty, na których stać będą namioty sferyczne. Dziewięć z szesnastu takich fundamentów jest już gotowych i są one właśnie przygotowywane do stawiania namiotów. W ubiegłym tygodniu wbite zostały kotwy pod pierwszy z nich. Niestety, w ostatnich tygodniach było zaledwie kilka dni, gdy temperatura podniosła się powyżej zera stopni Celsjusza. A przy minusowych temperaturach beton nie schnie tak, jak trzeba.

  - Planujemy zakończyć prace budowlane i stawianie namiotów na przełomie lutego i marca 2017 roku, przy założeniu, że prognozy mówiące o nadchodzącym ociepleniu się sprawdzą - dodaje Andrzej Tęgi. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Kids Arena zostanie oficjalnie otwarta pod koniec marca lub na początku kwietnia 2017 roku. Za opóźnienie wcześniej zapowiadanego otwarcia serdecznie przepraszamy.

  Kids Arena ma być miejscem, w którym nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już dzisiaj wiadomo, że w parku znajdzie się kilka dużych torów przeszkód, trampoliny, różne obiekty do wspinania się i do grania w gry zespołowe, najnowocześniejsze konsole do gier z goglami VR, kilka sal urodzinowych czy tzw. kino sferyczne, a także cała sekcja, w której organizowane będą tzw. zajęcia kreatywne dla dzieci oraz wiele więcej. Mniejszych i większych atrakcji ma być około stu. Niektóre z nich będą znane dopiero po otwarciu centrum rozrywki. A ile będzie kosztowała taka zabawa?

  - Bilet dla jednej osoby na cały dzień korzystania ze wszystkich atrakcji, dostępnych w Kids Arenie, kosztować będzie około 50 zł - mówi Tęgi. - Oczywiście będzie również możliwość wejścia na krótszy czas za odpowiednio niższą cenę za jedną godzinę zabawy.

  Zobacz także: Sonda GS24: Gdzie znajduje się centrum Szczecina?  Polecamy na gs24.pl:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów