Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena, którego 16 namiotów wznosi się przy targowisku Manhattan w Szczecinie, zostanie oficjalnie otwarty we wtorek 1 sierpnia.

- Ta data jest ostateczna i nieodwołalna - informuje Andrzej Tęgi, przedstawiciel One Globe. - Niestety, kolejne już przesunięcie dnia otwarcia obiektu spowodowane jest – tak teraz, jak i w poprzednich razach – niedotrzymaniem terminu zakończenia robót przez głównego wykonawcę budowy.

Pierwotnie największy park rozrywki w naszym mieście miał ruszyć na początku roku. Jednak z powodu mrozów prace nie mogły być kontynuowane i termin otwarcia przesunięto na kwiecień. Wiosną okazało się, że termin znowu ulegnie zmianie. Przedstawiciele firmy ostrożnie podchodzili do tematu i nie ogłaszali oficjalnej daty, aż do teraz. 1 sierpnia rodzinny park rozrywki Kids Arena ma ruszyć pełną parą. W tej sprawie głos zabrał sam właściciel firmy.

- Zgodnie z umową, którą podpisaliśmy z głównym wykonawcą – mówi Dariusz Majcher, właściciel OneGlobe Group – całość zleconych mu prac powinna była być ukończona do marca 2017 roku. Po przekroczeniu tego terminu otrzymywaliśmy zapewnienia, że prace zostaną zakończone w kolejnych tygodniach. To się jednak nie działo... aż do chwili obecnej. Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena jest już niemal gotowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz namiotów i przygotowywanie atrakcji oraz wnętrza restauracji. Lada dzień przystąpimy do urządzania terenów zewnętrznych, by już wkrótce zaczęły się zielenić. Budowany przez nas park rozrywki jest projektem bardzo innowacyjnym, a to oznacza, że wiele jego elementów jest tworzonych po raz pierwszy. W takiej sytuacji wszystko musi być dopracowane w najmniejszym szczególe, a to niestety wymaga czasu i ciągłych udoskonaleń. Jesteśmy jednak przekonani, że to, co nasi Goście będą mieli okazję zobaczyć w sierpniu, będzie warte tych długich miesięcy oczekiwania na otwarcie. Na koniec muszę bardzo przeprosić za zaistniałą sytuację wszystkie osoby, a w szczególności dzieci, które od wielu już tygodni czekają na otwarcie naszego obiektu. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by nastąpiło to jak najprędzej. Teraz wiemy już na pewno, że będzie to 1 sierpnia.

Kids Arena będzie największym parkiem rozrywki w naszym mieście. Atrakcji będzie bardzo wiele i nie będą to jedynie atrakcje dla najmłodszych. Jak zapowiadają właściciele na pewno będzie kilka dużych torów przeszkód, trampoliny, różne „obiekty” do wspinania się i do grania w gry zespołowe, najnowocześniejsze konsole do gier z goglami VR, kilka sal urodzinowych czy tzw. kino sferyczne, a także cała sekcja, w której organizowane będą tzw. zajęcia kreatywne dla dzieci oraz wiele więcej. Mniejszych i większych atrakcji będzie około stu.

Bilet dla jednej osoby na cały dzień korzystania ze wszystkich atrakcji, dostępnych w Kids Arenie, kosztować będzie około 50 zł. Oczywiście, będzie również możliwość wejścia na krótszy czas za odpowiednio niższą cenę za jedną godzinę zabawy.

Zobacz galerię

Zobacz także: Sonda GS24: Gdzie znajduje się centrum Szczecina?

Polecamy na gs24.pl: