Karny w końcówce

Jacek Taczalski, prz, dc, 11 października 2004 r.
Drugie z rzędu zwycięstwo w samej końcówce odnieśli piłkarze Floty Świnoujście. Tym razem wygrali z rezerwami Amiki Wronki dzięki rzutowi karnemu w 87 minucie.

Flota Świnoujście - Amica II Wronki 2:1 (1:1)

Bramki: Miązek (36), Baran (87 - karny) dla Floty; Bieniek (23) dla Amiki.

Flota: Prusak - Baran, Miązek, Bochen, Niewiada, Noga (77 P. Ciołek), Mikuła, D. Ciołek (74 Podolski), Marek Łapiński, Marcin Łapiński (86 Broniecki), Piasecki (46 Cebulski).

Pewnym egzekutorem jedenastki był Damian Baran. Goście nie mieli pretensji za podyktowanie rzutu karnego. Faul Nowaka na Marcinie Łapińskim był ewidentny i tak bolesny, że świnoujski napastnik musiał opuścić boisko.

Amica II wykorzystała fakt, że rozgrywki ekstraklasy mają przerwę i przyjechała na wyspę Uznam wzmocniona zawodnikami z pierwszego składu. Pięciu zawodników z pola (między innymi Grzybowski, Kikut, czy Kowalczyk) plus rezerwowy bramkarz (Mielcarz), na co dzień gra w ekstraklasie.

Flota przeciwstawiła im ambitną walkę na całym boisku. Co prawda prowadzenie dla gości zdobył Bieniek, ale jeszcze przed przerwą strzałem głową - po dośrodkowaniu Mikuły - wyrównał grający trener Miązek.

Na zwycięskiego gola półtysięcznej publiczności przyszło czekać niemal do samego końca. Z 11 metrów do siatki trafił Baran.
Była to już trzecia z rzędu wygrana Floty. Świnoujścianie dzięki temu awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Nie przebrnęli Warty

Piłkarz Pogoni II ulegli w Poznaniu Warcie 1:2. Decydująca bramka padła z rzutu karnego, podyktowanego w problematycznych okolicznościach.

Warta Poznań - Pogoń II Szczecin 2:1

Bramki: Magdziarz 2 (40 i 55 z karnego) - dla Warty; Kamrowski (27) - dla Pogoni.

POGOŃ II: Fabiniak - P. Celeban, Magdoń, Chwałek, Liszczak - Bodziony (70 Norsesowicz), Stróż, Kowal, Kamrowski - Bejnierowicz, Niedźwiecki.

Pomimo niezłej gry i prowadzenia piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni znów wrócili bez punktów. Portowcy grali dobrze pomiędzy 10 a 40 minutą. Przewagę udowodnili w 27 min., kiedy to Kamrowski celnie uderzył z linii pola karnego w prawy róg bramki strzeżonej przez Topolskiego.

Niestety, gospodarze - prowadzeni przez byłego piłkarza Pogoni Jarosława Araszkiewicza - ruszyli do zmasowanego ataku. W 40 min. w zamieszaniu na polu karnym, z pierwszej piłki uderzył Magdziarz i było 1:1.

Po zmianie stron gra była nadal wyrównana. W 55 min., w dość problematycznych okolicznościach arbiter podyktował jedenastkę dla Warty, zamienioną na gola znów przez Magdziarza.

Pogoń wystąpiła osłabiona brakiem jednego z najlepszych strzelców - Śliwińskiego, który leczy poważną kontuzję kolana.

- W naszej grze widać jednak postęp i to mnie cieszy. Trzeba pamiętać, że dla rezerw nie punkty są najważniejsze, ale rozwój młodych piłkarzy- podsumował występ podopiecznych trener Sławomir Rafałowicz.

Rezerwy chwalił też obecny na meczu Bohumil Panik, nowy trener pierwszego zespołu.

Odra wzięta na rogi

Błędy i niewykorzystane sytuacje zadecydowały o wysokiej przegranej beniaminka z Chojny z Turem.

Tur Turek - Odra Chojna 4:0 (1:0)

Bramki: Majewski (44, 90), Sessou (63), Pańczyk (84)

ODRA: Sobański - Kierul, Bucyk, Wąchała (80 Jaz), Żebrowski, Mikitów (70 Kaliszuk), Gajewski, Zatorski, Turkiewicz, Gutkowski (68 Matwijów), Łągiewczyk (46 Michalski).

Odra nadal pozostaje zespołem, który na wyjeździe nie zdobył punktu. W spotkaniu z Turem chojnianie do 44 minuty utrzymywali bezbramkowy remis. W 20 minucie mogli prowadzić, ale Łągiewczyk głową strzelił w sam środek bramki.

W 44 minucie Odra dostała bramkę "do szatni". Po źle wykonanym rzucie wolnym poszła kontra i Majewski zdobył prowadzenie.
W 63 minucie błąd popełnił Wąchała. Dwóch zawodników gospodarzy wyszło na jednego obrońcę Odry i Sessou podwyższył na 2:0. Wtedy zadowolony Tur cofnął się i czekał na okazję do kontr.

Nasz zespół dwukrotnie miał szansę na kontaktowego gola, ale dwukrotnie zaprzepaścił ją Kierul. W końcówce Odra zaatakowała bardzo otwarcie, co skrzętnie wykorzystała drużyna z Turku.