Karatecy opanowali Świnoujście. Worek medali dla Polaków [ZDJĘCIA]

ME Karata Kyokushin w Świnoujściu
ME Karata Kyokushin w Świnoujściu fot. Kyokushin WORLD Federation facebook
Karate. 390 zawodników z 18 krajów wzięło udział w 34. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w Świnoujściu.

Zawody stały na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Tradycyjnie polscy karatecy wywalczyli worek medali, a Kamil Mastaj został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy.

Głównym organizatorem ME była Polska Federacja Karate, a organizatorem wykonawczym - Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Zawodnicy tego klubu też sięgali po medale: Natalia Molenda zdobyła złoto w kata w kategori 12-14 lat; Amelia Sawicka brąz w kata 14-15 lat; Piotr Sujka brąz w kumite 16-17 lat (kategoria plus 80 kg i 4. miejsce w konkurencji kata); Kuba Wroniak brąz w kumite 14-15 lat (kategoria plus 80 kg). Poza podium był Mateusz Słowiński (5. miejsce w kumite 16-17 lat - kategoria 60 kg).

Przyszłoroczne ME mają odbyć się na Ukrainie, a jeszcze w listopadzie tego roku MŚ w Krakowie.