Kapitalne wieści spod Klimczoka dla Pogoni '04 Szczecin

(sz)
Andrzej Szkocki
Od poniedziałku sprawa awansu do finału Futsal Ekstraklasy jest tylko w nogach zawodników Pogoni '04 Szczecin.

Do szalenie ważnego pojedynku doszło pod Klimczokiem. Gatta Active Zduńska Wola wybrała się do 3. w tabeli Rekordu Bielsko-Biała. Gospodarze musieli zapunktować, by wyprzedzić wicelidera Pogoń '04 Szczecin, więc Portowcy trzymali kciuki za Gattę Active.

Kocury, bo taki przydomek ma drużyna ze Zduńskiej Woli, nie zawiodła oczekiwań. Tempo hitu Futsal Ekstraklasy było wysokie. Gatta Active była znacznie skuteczniejsza od Rekordu, a Daniel Krawczyk strzelił hat-tricka przed przerwą. Przyjezdni zanieśli do szatni prowadzenie 4:1.

Po przerwie Rekord nie miał nic do stracenia i rzucił się do ataku. Golkiper Słowiński bronił wyśmienicie, a kiedy nie dał rady, to Gattę Active ratowali partnerzy na linii albo słupek. Gospodarze tracili energię i nadzieję na dogonienie lidera.

Rekord grał przez ostatnie osiem minut z wycofanym bramkarzem. Na sam początek stracił gola na 1:5 po strzale Stanisławskiego z rzutu wolnego. Goście dopełnili dzieła zniszczenia jeszcze dwiema bramkami i hit zakończył się wynikiem 2:7.

Pogoń '04 zakończy sezon zasadniczy w sobotę o 18 w hali przy ulicy Twardowskiego. Zapewni sobie przepustki do finału, jeżeli pokona zdegradowany już AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Bramkarzem zespołu ze Śląska jest reprezentant Polski Rafał Krzyśka.

Rekord Bielsko-Biała - Gatta Active Zduńska Wola 2:7 (1:4)