MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kąpielisko w Dąbiu. Po kilku tygodniach przerwy prace zostały wznowione. Zdjęcia z drona

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Kąpielisko w Dąbiu w Szczecinie
Kąpielisko w Dąbiu w Szczecinie
Miasto zapewnia, że prace nad nowym kąpieliskiem wciąż trwają. Według pierwotnych założeń w przyszłym roku powinno być gotowe do użytku

Mieszkańcy Dąbia poinformowali nas, że na miejskim kąpielisku ponownie pojawiła się firma budowlana, która kontynuuje rozpoczęte w rym roku prace. Potwierdza to również szczeciński magistrat.

- Trwa przebudowa kąpieliska Dąbie. Po wyburzeniu budynków przystąpiono do wymiany gruntu. Wylewane są również fundamenty pod budynki oraz kasę. Pojawi się także murek oporowy oddzielający plażę od reszty terenu - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Kąpielisko w Dąbiu przebuduje firma Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych „RUSIECKI” Adam Rusiecki. Plac budowy został przekazany pod koniec lutego tego roku. Od tego momentu na teren kąpieliska obowiązuje zakaz wstępu. Wykonawca prac ma 370 najbliższych dni, w trakcie których miejska plaża ma zmienić się nie do poznania.

Wyburzony został już pochodzący z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku parterowy budynek. W jego miejscu znajdzie się nowy obiekt administracyjno-socjalny. Przebudowy wymagają wszystkie instalacje. Poprowadzona zostanie nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna, co pozwoli na oświetlenie całego obiektu. Pojawi się również podłączenie do kanalizacji, dzięki czemu będzie można zapomnieć o opróżnianiu istniejącego tam jeszcze do niedawna szamba.

Teren nad jeziorem zostanie na nowo zaaranżowany. „Zacumuje” na nim kolejny szczeciński zabawkowy statek, podobny do tego znajdującego się w Parku Wolności w Podjuchach. Będą place zabaw dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dostępna będzie siłownia pod chmurką, będą stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole, ławki oraz kosze na śmieci.

CZYTAJ TAKŻE:

Szczecin. Rusza przebudowa kąpieliska w Dąbiu. Plac budowy p...

Na plażę do Dąbia śmiało będzie można dojechać rowerem, który będzie można przypiąć do rozlokowanych w wielu miejscach kąpieliskach stojaków. Ustawiony zostanie równie nowy budynek kas, a przy nich kołowrotki wejściowe. Na terenie znajdą się ciągi piesze oraz wewnętrzna droga. Inwestycja kosztuje blisko dziewięć i pół miliona złotych.

Równocześnie przypominamy, że w związku z pojawieniem się w wodzie na Dziewokliczu zielonego zakwitu kąpiele w tym miejscu są aktualnie niemożliwe aż do odwołania. Sytuacja została zgłoszona do sanepidu. W związku z tym wstęp na obiekt w celach rekreacyjnych - bez możliwości kąpieli - jest w tym czasie bezpłatny. Obecnie schłodzić się można w wodach jeziora Głębokiego oraz w szczecińskiej Arkonce.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński