MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kąpieliska w Szczecinie i okolicy. Gdzie jest najczystsza woda? - 6.07.2020

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Na których kąpieliskach w Szczecinie i okolicach woda jest najczystsza? Gdzie można kąpać się bezpiecznie? Sprawdzamy.Zobacz szczegóły w galerii zdjęć! >>>
Na których kąpieliskach w Szczecinie i okolicach woda jest najczystsza? Gdzie można kąpać się bezpiecznie? Sprawdzamy.Zobacz szczegóły w galerii zdjęć! >>>Archiwum Gs24.pl
Na których kąpieliskach w Szczecinie i okolicach woda jest najczystsza? Gdzie można kąpać się bezpiecznie? Sprawdzamy.

Kąpieliska w Szczecinie i okolicy

Oto lista jezior i akwenów, w których wodę przebadał sanepid i dopuścił ją do kąpieli. Sprawdzamy też jak duże jest w poszczególnych miejscach stężenie niebezpiecznych bakterii.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia badania mikrobiologiczne wody w kąpieliskach obejmują bakterie: enterokoki i escherichia coli. Obecność enterokoków (paciorkowców kałowych) świadczy o bardzo świeżym fekalnym zanieczyszczeniu wody.

Bakterie te stanowią naturalną mikroflorę przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. Stają się chorobotwórcze, gdy zlokalizują się w tych częściach ciała, w których normalnie nie przebywają. Giną w wodzie szybciej niż escherichia coli, ale później niż np. Salmonella. Po dostaniu się do przewodu pokarmowego powodują objawy chorobowe charakterystyczne dla zatruć pokarmowych.

Bakterie eschericha coli wchodzą w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz innych zwierząt stałocieplnych. W jelicie ta bakteria spełnia pożyteczną rolę, uczestnicząc w rozkładzie pokarmu. Gdy dostaną się do układu moczowego, powodują jego zakażenia. Są najczęstszą przyczyną zakażeń dróg moczowych. Gdy dostaną się do przewodu pokarmowego mogą powodować zatrucia pokarmowe, biegunkę, wymioty, bóle brzucha.

Oto, jak wygląda stężenie tych bakterii w wodach szczecińskich i okolicznych kąpielisk:

Na których kąpieliskach w Szczecinie i okolicach woda jest najczystsza? Gdzie można kąpać się bezpiecznie? Sprawdzamy.Zobacz szczegóły w galerii zdjęć! >>>

Kąpieliska w Szczecinie i okolicy. Gdzie jest najczystsza wo...


ZOBACZ TEŻ:

Certyfikaty "Błękitnej Flagi" dla najlepszych plaż, kąpielisk i marin nadmorskich zostały już przyznane. Tradycyjnie otrzymały je także miejsca w naszej części Pomorza. Sprawdź pełną listę na kolejnych slajdach!

Nadmorskie plaże, kąpieliska i mariny z Błękitną Flagą 2020....

CZYTAJ TAKŻE:

Arkonka Szczecin

Inauguracja Arkonki. Nowe zasady i ceny na szczecińskim kąpielisku

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński