MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kampus US: Firmy nie wywiązały się z umowy

Anna Folkman
Anna Folkman
Pierwszego marca 2017 roku został oddany do użytku nowy budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40b.
Pierwszego marca 2017 roku został oddany do użytku nowy budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40b.
Studenci z Wydziału Filologicznego i Kulturoznawstwa US są oburzeni stanem nowego budynku przy al. Piastów 40b. Obiekt miał poprawić warunki i komfort nauki, na razie jedyne co, to tylko to utrudnia.

Uczelnia stawia wykonawcom warunki, zapewnia też, że może uruchomić bufet - jeśli studenci się o niego upomną.

- Pierwszego marca 2017 roku do użytku został oddany nowy budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40b. Prawie dwa miesiące po otwarciu obiektu, nadal nie jest on przystosowany do potrzeb studentów i pracowników uczelni. Nie mówiąc, o przystosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych - piszą studenci w liście wysłanym na [email protected]. - W budynku wciąż trwają prace wykończeniowe, w salach brakuje podstawowego sprzętu projektorów czy komputerów. Pomimo generalnego remontu, wnętrze wydziału po niedługim użytkowaniu – odstrasza. Pobrudzone ściany, zabrudzone podłogi, toalety w nie najlepszym stanie.

Studenci zwrócili również uwagę na niedziałające windy, brak pozwolenia na zajęcie uniwersyteckiego parkingu i brak bufetu.

- Nazywanie tego "kampusem" jest zdecydowanie na wyrost. Nie można tu parkować, zjeść a w salach nie ma potrzebnych sprzętów - podsumowują studenci.

Poprosiliśmy uczelnię o wyjaśnienie. Okazuje się, że parking przy kampusie Wydziału Filologicznego jest zamknięty ponieważ wykonawca zadania - firma GAMLES Sp. z o.o. nie wywiązał się z zawartej umowy - uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz zgodności wykonania umowy z projektem.

- Dopuszczenie na terenie kampusu ruchu samochodów oraz umożliwienie w tym miejscu parkowania przy braku pozwolenia na użytkowanie, skutkuje utratą gwarancji i rękojmi. Wobec zaistniałej sytuacji 21 lutego Uniwersytet Szczeciński wezwał firmę GAMLES Sp. z o.o. do należytego wykonania umowy do 30 kwietnia tego roku - podaje Julia Poświatowska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Równocześnie władze US podjęły starania o udostępnienie miejsc parkingowych na okolicznych terenach należących do innych instytucji. Windy na terenie obiektu będą uruchomione w momencie, kiedy wykonawca, firma BARTIMEX sp. z o.o. wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec podwykonawców i Uniwersytetu Szczecińskiego. Sprzęt audiowizualny zakupiony w ramach projektu został zainstalowany i jest w użyciu. Natomiast bufet nie był elementem projektu, jednak władze uczelni - jeśli pojawią się sygnały ze strony studentów o potrzebie funkcjonowania w obiekcie bufetu - po konsultacji z dziekan Wydziału Filologicznego, nie wykluczają możliwości uruchomienia bufetu po sprawdzeniu warunków technicznych i sanitarnych.

Koszt inwestycji:
- Bartimex – przebudowa budynku nr 4 przy al. Piastów 40B, kwota 5 5430 414,72 zł,
- Gamles – zagospodarowanie terenu przy al. Piastów 40B, kwota 3 000 000 zł.

Polecamy na gs24.pl:

Dom Szczecin WielgowoCena 1 550 000 złCena za metr 3 690 zł/m2 Powierzchnia 420 m2Liczba pokoi 8Liczba pięter 1-piętrowyTyp budynku willaRok budowy 2000Liczba łazienek 3Stan budynku wysoki standardBrak podpiwniczenia Poddasze użytkoweOgrzewanie CO gazowe, kominekOgród

Najdroższe domy na sprzedaż w Szczecinie [zdjęcia]

Wielkie otwarcie największego TK Maxx w Polsce [zdjęcia, wideo]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński