MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kamera na plaży hitem lata. Wejdź na www.gs24.pl/plaza i zobacz morze na żywo

Hanna Nowak-Lachowska
Żeby zobaczyć, co w danej chwili jest na plaży w Świnoujściu, jaka pogoda wystarczy wejść na stronę www.gs24.pl/plaza. Niektórzy nawet umawiają się ze znajomymi, którzy są w domu na konkretną godzinę. Jedni wchodzą na stronę, a drudzy machają im ze świnoujskiej plaży.
Żeby zobaczyć, co w danej chwili jest na plaży w Świnoujściu, jaka pogoda wystarczy wejść na stronę www.gs24.pl/plaza. Niektórzy nawet umawiają się ze znajomymi, którzy są w domu na konkretną godzinę. Jedni wchodzą na stronę, a drudzy machają im ze świnoujskiej plaży. Fot. www.gs24.pl/plaza
Ponad 3 tysiące osób wchodziło codziennie na stronę z obrazem z plaży. Być może w przyszłym sezonie zamontowana zostanie kamera obrotowa. Chcieliby tego internauci, a miasto obiecuje, że się postara.

Przez 7 tygodni funkcjonowania kamery stronę internetową z obrazem plaży odwiedziło ponad 120 tysięcy osób. - Wiedzieliśmy, że to dobry pomysł, ale nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania - mówi Robert Karelus z urzędu miasta.

Internauci bardzo chwalą kamerę. Także na naszej stronie www.gs24.pl/plaza. Niektórzy dodają jednak, że szkoda, iż kamera nie jest obrotowa.

- Gdyby się obracała, a nie była nastawiona tylko na jedną stronę, byłoby jeszcze fajniej - piszą internauci.

Takie sygnały dotarły także do urzędu. Robert Karelus mówi, że kamera specjalnie została ustawiona na plażę z widokiem wejścia do portu. W ten sposób internauci mogą oglądać nie tylko plażowiczów i morze, ale w tle widzieć również statki wchodzące i wychodzące z portu. - Rozważamy jednak możliwość zamontowania kamery obrotowej. Postaramy się, aby na przyszły sezon już była - dodaje.

W pełni sezonu na stronę wchodziło dziennie nawet ponad 3 tysiące osób. Głównie oczywiście z Polski, ale nie tylko.

- Bardzo dużo wejść było z krajów, gdzie jest wielu Polaków, w tym pewnie i świnoujścian - mówi Robert Karelus. - Mam tu na myśli Niemcy, Irlandię, Wielką Brytanię i Szwecję. Ale widok z kamery oglądano także w bardzo odległych krajach. Na przykład w RPA czy Brazylii.

Im bliżej końca lata, tym mnie osób wchodzi na stronę w obrazem z kamery. Na początku tego tygodnia liczba internautów spadła do około 1700 dziennie. Od środy znów zaczęła rosnąć.

- Teraz tak będzie - mówi Robert Karelus. - Najwięcej ludzi będzie oglądać obraz tuż przed weekendem i w sam weekend. Aż do wiosny. Potem liczba internautów znów będzie rosła.

Urzędnicy nie ukrywają, że duży wpływ na rozpropagowanie kamery na plaży miały media, w tym portal gs24.pl. - Od czasu, gdy na stronie internetowej waszej gazety i innych mediów, także można obejrzeć plażę, liczba oglądających poszła ostro w górę - dodaje Robert Karelus.

Zobacz morze na żywo! Wejdź na www.gs24.pl/plaza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński