Kadrowicze z Pogoni: minuty Łęgowskiego, gol Wędrychowskiego, zakręt Zahovicia i Biczachczjana

Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin po meczu Polska - Holandia.
Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin po meczu Polska - Holandia. Szymon Starnawski/Polska Press
Podczas spotkania z Holandią w polskiej reprezentacji zadebiutował Mateusz Łęgowski, pomocnik Pogoni Szczecin. To było najważniejsze wydarzenie wrześniowej przerwy.

Za nami wrześniowe okienko reprezentacyjne. Jak wypadli Portowcy?

Skrzydłowy Marcel Wędrychowski grał w kadrze U20 Miłosza Stępińskiego. Z Niemcami grał w I połowie i zdobył bramkę (Polacy przegrali 1:2), z Portugalią 71 minut (3:1). Nasza kadra zajmuje 2. miejsce w tabeli Elite League.

W kadrze młodzieżowej U21 Michała Probierza zagrało dwóch pogoniarzy: Mariusz Fornalczyk (15 minut z Grecją – 0:1; 60 minut z Łotwą – 1:1) oraz Mateusz Łęgowski (60 minut z Łotwą). W obu meczach młodzieżówki zagrał też były zawodnik Pogoni – Kacper Kozłowski. Ogólnie - kadra wypadała średnio, a Portowcy niewiele wnosili dobrego.

Do pierwszej reprezentacji Polski powołania otrzymało dwóch graczy – Łęgowski i Kamil Grosicki. Pierwszy był przewidziany tylko do meczu z Holandią, po którym dołączył do młodzieżówki. Pomocnik zadebiutował w kadrze A. Na boisku pojawił się w 86. minucie. Za to Grosicki w obu spotkaniach (z Holandią i Walią) był na ławce rezerwowych, ale nie zagrał.

Szansę pokazania się w Lidze Narodów mieli też napastnik Pogoni Luka Zahović i pomocnik Wahan Biczachczjan. Słoweńcy wygrali z Norwegią 2:1 i zremisowali ze Szwecją 1:1, ale Zahović nie grał. Przy poprzednich powołaniach napastnik zazwyczaj wchodził na boisko z rezerwy.

Lepszy plon ma Biczachczjan. Z Ukrainą grał od początku, ale został zmieniony w przerwie. Armenia przegrała 0:5. Z Irlandią wszedł na boisko w 69. minucie przy stanie 0:2. Jego drużyna wyrównała na 2:2, ale ostatecznie uległa 2:3.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0