Kadra Estonii wygrała z Espadonem Szczecin

Michał Ruciak zebrał za swój występ bardzo wysokie oceny.
Michał Ruciak zebrał za swój występ bardzo wysokie oceny. Sylwia Dąbrowa/Polska Press/archiwum
Siatkarze Espadonu Szczecin rozegrali w Lubinie dwa mecze sparingowe. W piątek zremisowali 2:2 z miejscowym Cuprum, a dzień później przegrali z reprezentacją Estonii 1:3 (22:25, 22:25, 23:25, 15:13).

W porównaniu ze sparingiem z Cuprum Lubin w wyjściowej szóstce zaszła tylko jedna zmiana – na przyjęcie za Ivana Borovnjaka wszedł Michał Ruciak i zebrał za swój występ bardzo wysokie oceny. Cały mecz na pozycji libero rozegrał Dawid Murek.

Reprezentacja Estonii za dwa tygodnie rozpocznie rywalizację w eliminacjach do mistrzostw Europy, które za rok zostaną rozegrane w naszym kraju.

W grze Espadonu na plus należy zapisać przyjęcie zagrywki. W pierwszym secie szczecinianie prowadzili 22:16, ale ostatecznie przegrali tę partię. Espadon wygrał tylko w czwartym secie, rozegranym do 15.

- Po meczu drużyna wie, że popracować musimy jeszcze m.in. nad blokiem. Zbyt swobodnie i zbyt długo był on swobodnie przez rywali obijany. I to ogólne wrażenie całej drużyny – podsumował Michał Mieszko Gogol, drugi trener Espadonu.