Juniorzy Pogoni Szczecin odpadli z młodzieżowej Ligi Mistrzów. Niespodzianka tylko w pierwszym meczu

Deportivo w dwumeczu wygrało 4:3 z Pogonią.
Deportivo w dwumeczu wygrało 4:3 z Pogonią. Wiola Ufland/pogonszczecin.pl
Pierwszy mecz w Szczecinie młodzi Portowcy wygrali 3:0, więc przed rewanżem byli w świetnej sytuacji. Ale nawet taka zaliczka nie wystarczyła im do awansu.

Było wiadome, że Deportivo La Coruna nie odpuści europejskich rozgrywek i na swoim boisku spróbuje odrobić dużą stratę ze Szczecina. Wynik pierwszego spotkania był zafałszowany, bo Pogoń wygrała 3:0, ale Hiszpanie mieli przynajmniej cztery bardzo dobre okazje do zdobycia bramek. Zabrakło im skuteczności, szczęścia, ale i w drugiej połowie pomysłu na Portowców.

- To samo chcemy zagrać w rewanżu. Nie zmienimy naszej filozofii - mówił przed wyjazdem Piotr Łęczyński, trener juniorów.

Niestety, Pogoń została stłamszona w I połowie. Deportivo zaatakowało od początku i cisnęło. I już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Pechowym strzelcem był obrońca Pogoni Maciej Białczyk.

Nakręciło to bardziej ataki Hiszpanów. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki, a Pogoń nie potrafiła odpowiedzieć.

W II połowie sytuacja się zmieniła. Deportivo kontrolowało grę, ale nie atakowało z taką mocą. Pogoń mocniej ustawiła się w defensywie i co parę minut próbowała sama zaatakować. Próbowali m.in. Fabian Grzelka, Mateusz Łęgowski i Kacper Łukasiak.
Gol na wagę honorowej porażki, a jednocześnie awansu - nie padł.

Dogrywki jednak nie było. Hugo Padin w doliczonym czasie gry trafił do siatki Pogoni i to Deportivo cieszyło się z awansu. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie Maccabi Hajfa.

RC Deportivo de La Coruña - Pogoń Szczecin 4:0 (3:0)
Bramki: Maciej Białczyk (12.), Victor Guerra (28.), Mario Najera (36.), Hugo Padin (91.)

Deportivo: Brais Suarez - Nacho Diaz (71. Mario Dominguez), Juan Rodriguez, Dani Barcia, Manu Rivas (33. Enrique Tejio) - David Mella (62. Hugo Padin), Mario Najera (71. Hugo Baldomar), Seydiba Mendes, Ruben Lopez, Victor Guerra - Noel Lopez (62. Pablo Trigo).

Pogoń: Łukasz Łęgowski - Dawid Rezaeian, Konrad Magnuszewski, Maciej Białczyk, Borys Freilich - Jakub Lis (59. Mateusz Bąk), Kamil Kort, Mateusz Łęgowski, Kacper Łukasiak, Mariusz Fornalczyk - Fabian Grzelka (86. Olaf Korczakowski).

Stadion Pogoni - stan prac na 18 października 2021.

Stadion Pogoni Szczecin: budynek akademii już funkcjonuje, s...