Jeziorak wygrał w szalonym meczu

Aleksander Stanuch
Radość piłkarzy Vinety, którzy wygrali w Szczecinku.
Radość piłkarzy Vinety, którzy wygrali w Szczecinku. Vineta Wolin Facebook
Sebastian Prokopowicz będzie śnił się po nocach obrońcom Regi Trzebiatów. Napastnik wszedł z ławki i strzelił cztery gole.

Jeśli po bezbramkowej pierwszej połowie między Regą a Jeziorakiem ktoś zdecydował się na powrót do domu, to podjął bardzo złą decyzję. Obie drużyny po przerwie strzeliły aż siedem goli i to Jeziorak zwyciężył 4:3. Wydawało się, że trener Krzysztof Kubacki podjął złą decyzję, sadzając na ławce Sebastiana Prokopowicza. Szkoleniowiec zrehabilitował się, wpuszczając swojego najlepszego napastnika w 54. minucie, a ten odwdzięczył się czterema bramkami. Rega była bardzo bliska wygranej, bo prowadziła już 3:1 na 10 minut przed końcem meczu. W ten szalony sposób Jeziorak przełamał serię trzech porażek z rzędu.

Rega Trzebiatów – Jeziorak Załom 3:4 (0:0)
Bramki: Jarecki (52 – karny), Zelmachowicz 2 (63, 69) – Prokopowicz 4 (60, 81 – karny, 85, 90+3).
Rega: Gładysz - Major, Kordowski, Kocur, Krzykowski, D. Przygoda, M. Przygoda (80 Byszewski), Kurczak, Samulski (46 Zelmachowicz), Duńczak, Jarecki.
Jeziorak: Kaczmarek - Kozłowski, Janczak, Werra, Zieliński, Dominiak, Jałoszyński, Chlibyk, Kapczyński (54 Prokopowicz), Gniotek, Gawiński.
Czerwona kartka: Kordowski (79 – Rega).

Przed pierwszym gwizdkiem Ina była zdecydowanym faworytem starcia z Leśnikiem. Co się zmieniło? Fakt, że w bramce gospodarzy stanął najlepszy zawodnik biało-zielonych… Michał Jarząbek. Napastnik od wielu lat zachwyca swoją grą w IV lidze, a tym razem popisał się skuteczną interwencją przy rzucie karnym. Ina przegrała 0:1, ale mogła doprowadzić do remisu. W 80. minucie Piotr Winogrodzki także pomylił się z 11 metrów.

Ina Goleniów – Leśnik Manowo 0:1 (0:0)
Bramka: Maciukajć (47).
Ina: Jarząbek - Łukasiak, Makarewicz, Soska, P. Kominek, Szymfeld, Dobrowolski, Stosio (55 Winogrodzki), F. Kominek (81 Żabicki), Banachewicz (72 Hanuszkiewicz), Wiśniewski.

Hutnik Szczecin po trzech zwycięstwach z rzędu i to bez straty gola, udał się na mecz do Białogardu. Iskra w 11 meczach strzeliła 6 goli i z pewnością nie była faworytem tego spotkania. Goście osłabieni brakiem podstawowego bramkarza zgodnie z planem objęli prowadzenie po golu Witolda Klyma, ale piłkarzy ze Stołczyna nie było stać na nic więcej. Gospodarze, ku zaskoczeniu wszystkich, strzelili trzy gole i rozprawili się z faworytem. Dla Hutnika jest to kubeł zimnej wody przed następną kolejką, w której zespół zmierzy się z MKP Szczecinek.

Iskra Białogard – Hutnik Szczecin 3:1 (1:1)
Bramki: Suchocki 2 (44, 81), Lisiak (90+3) – Klym (24).
Hutnik: Lenartowski – O. Czapliński, Klym, Miązek, M. Czapliński (82 Pirkoś), Prokopiak, Sowała, Żelazowski (70 Lis), Izdebski, Marcyniuk, Gołębiowski.

Ambitny Gryf Kamień Pomorski nie dał rady w starciu z Morzyckiem Moryń i ostatecznie przegrał 0:2 na boisku lidera. Beniaminek od początku starał się narzucić swoje tempo gry, ale przyjezdni mądrze się bronili. Po ponad pół godzinie gry Maciej Ropiejko obsłużył Szymona Jakubowskiego, a ten pokonał Ireneusza Benedyczaka. Druga połowa była bardziej otwarta, a w 80. minucie Jacek Pohorecki podwyższył prowadzenie i tym samym Morzycko powiększyło przewagę nad Bałtykiem Koszalin, który zremisował swoje spotkanie z Raselem Dygowo.

Morzycko Moryń – Gryf Kamień Pomorski 2:0 (1:0)
Bramki: Jakubowski (32), Pohorecki (80)
Morzycko: Prokop - Trubicki, Nagaj, Stasiak, Baran, Skóra, Blasius (85 Rudik), Gejdyk (72 Pohorecki), Jakubowski (46 Miksiewicz), Chrzanowski (65 Dębicki), Ropiejko.
Gryf: Benedyczak - Smerdel, Kacperek (57 Bogusz), Żywulski (85 Pęcak), P. Wanagiel (76 Kłoda), Chodorowski, Karczmarski, Kronkowski, Włodarek, Wittbrodt, Szczęsny.

Osadnik Myślibórz – Olimp Gościno 2:3 (2:1)
Bramki: Wekwerth (12), Paszkiewicz (33) – Słoboda (23), Zalewski (49), Skowyra (62).
Osadnik: Karliński – Dudek, Wekwerth, Korzeniewicz (60 Ściborski), Plackowski, Kwapis, Łatwiński, Myszkowski, Jarecki, Paszkiewicz, Kostusik.

MKP Szczecinek – Vineta Wolin 1:4 (0:2)
Bramki: Adam Nagórski 2, Adrian Nagórski, Grześkowiak.
Vineta: Sadecki – Wydmuszek (Suwalski), Tołstiak, Kostka, Skorb, Tarka, Adrian Nagórski (Pawłowski), Czuryszkiewicz (Łodyga), Grześkowiak (Świderski), Cyburt, Adam Nagórski.

Kluczevia Stargard – Sparta Węgorzyno 5:1

Gryf Polanów – Sokół Karlino 0:1 (0:0)
Bramka: Rutkowski (57 - karny)

Bałtyk Koszalin – Rasel Dygowo 1:1 (1:1)
Bramki: Krauze (24) – Wojciechowski (26).

Następna kolejka: Hutnik – MKP, Jeziorak – Bałtyk, Leśnik – Gryf P., Vineta – Ina, Rasel – Kluczevia, Sparta – Osadnik, Olimp – Iskra, Gryf K. - Rega, Sokół – Morzycko.

W tabeli 1. Morzycko - 30 punktów, 2. Bałtyk - 27, 3. Sokół - 24.

Trzy punkty trafiły na konto "Słoni". Bruk-Bet Termalica pokonała Pogoń Szczecin 3:2