MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeździli samochodem pod wpływem alkoholu. Policja ze Szczecina poszukuje tych kierowców [ZDJĘCIA] 10.07.2024

red.
Szczecińska policja opublikowała nazwiska i zdjęcia osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich wizerunki, rysopisy, cechy szczególne i kontakt do właściwych jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.
Szczecińska policja opublikowała nazwiska i zdjęcia osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich wizerunki, rysopisy, cechy szczególne i kontakt do właściwych jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć. poszukiwani.policja.pl
Szczecińska policja opublikowała nazwiska i zdjęcia osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich wizerunki, rysopisy, cechy szczególne i kontakt do właściwych jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.

Pijani kierowcy w Szczecinie i regionie

Każdy kierowca, który jest pijany lub pod wpływem narkotyków, zagraża nie tylko sobie, ale przede wszystkim innym: kierowcom, rowerzystom czy pieszym.

Prezentujemy poszukiwanych z art. 178a §4 kodeksu karnego. W galerii zdjęć znajdziecie ich wizerunki, rysopisy oraz kontakt do odpowiednich jednostek policji, gdzie można zgłosić poszukiwanych.

Art. 178a

§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§4. Jeżeli sprawca czynu określonego w §1. był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 §2 popełnione wstanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w §1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Artykuły 173, 174 mówią o spowodowaniu sprowadzeniu lub sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, która zagraża zdrowiu i życiu wielu osób. Artykuł 177 dotyczy wypadków, a 355 precyzuje przepisy odnośnie żołnierzy Wojska Polskiego.

Policja poszukuje bardzo wiele osób ze Szczecina i regionu za poważne przestępstwa. Jeśli widziałeś kogoś, kogo policja poszukuje na podstawie listów gończych, zgłoś to organom ścigania! Te osoby, które znajdziesz w naszej galerii, mogą być bardzo niebezpieczne.

Policja wystawiła z nimi listy gończe! Najgroźniejsi przestę...

Kilkadziesiąt osób jest poszukiwanych przez zachodniopomorską policję. Uchylają się one od płacenia alimentów. Sprawdź, kogo poszukuje policja

Oni nie płacą na własne dzieci! Policja szuka alimenciarzy z...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński