MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesteś w związku małżeńskim? Czeka cię duży zastrzyk gotówki! Do zgarnięcia nawet 8 tys. złotych! 13.07.2024

MS
Już wkrótce pary z długoletnim stażem mogą otrzymać dodatkowe świadczenie. Do uzyskania będzie od 5 do nawet 8 tys. złotych! Poznaj szczegóły dotyczące projektu.Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>
Już wkrótce pary z długoletnim stażem mogą otrzymać dodatkowe świadczenie. Do uzyskania będzie od 5 do nawet 8 tys. złotych! Poznaj szczegóły dotyczące projektu.Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>pexels
Już wkrótce pary z długoletnim stażem mogą otrzymać dodatkowe świadczenie. Do uzyskania będzie od 5 do nawet 8 tys. złotych! Poznaj szczegóły dotyczące projektu.

Dodatkowe pieniądze dla małżeństw. Poznaj szczegóły

Projekt, który potocznie nazywany jest "500 plus dla małżeństw" to efekt petycji obywatelskiej pochodzącej z 2022 roku. Jej autor Eugeniusz Szymala, uważa, że małżeństwa o wieloletnim stażu powinny otrzymywać dodatkowe środki uzależnione od liczby wspólnie przeżytych lat. 

Szczegóły projektu i kwoty jakie mogą otrzymać pary prezentujemy w slajdach w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodatkowe 8 tys. zł dla małżeństw. Warunki wypłaty

Do Senatu wpłynęła petycja dotycząca wprowadzenia jednorazowego świadczenia dla par z wieloletnim stażem. Autor petycji ma już gotowy projekt ustawy, w którym proponuje, by seniorzy, którzy długo są ze sobą razem, dostawali od 5 do 8 tys. zł.

Jak podaje dziennik "Fakt", autor obywatelskiej petycji proponuje, by pieniądze trafiały do małżeństw z co najmniej 50-letnim stażem. W ich przypadku kwota świadczenia miałaby wynieść 5 tys. zł. Im wyższy staż, tym wyższa byłaby kwota wsparcia.

Ile otrzymają małżeństwa?

Warunkiem otrzymania pieniędzy byłoby okazanie zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego potwierdzające małżeński staż.

Dodatkowe pieniądze byłyby dostępne dla każdej pary po ślubie, która spełnia proste warunki wypłaty tego świadczenia. Kwota zaczynałaby się od 5 tys. zł, a co 5 lat rosłaby o kolejne 500 zł. Z kolei otrzymanie środków rozpoczynałoby się w momencie przeżycia ze sobą co najmniej 50 lat jako małżeństwo. 

  • 55 lat małżeństwa - dodatek 5,5 tys. zł;
  • 60 lat małżeństwa - 6 tys. zł;
  • 65 lat małżeństwa - 6,5 tys. zł;
  • 70 lat małżeństwa - 7 tys. zł;
  • 75 lat małżeństwa - 7,5 tys. zł;
  • 80 lata małżeństwa - 8 tys. zł. 

Jak zaznacza "Fakt" senatorowie będą musieli pochylić się nad tą propozycją, a jeśli komisja praworządności uzna, że petycja powinna być rozpatrywana, wtedy Senat przygotuje projekt ustawy.

500 plus dla małżeństw. Co z innym projektem?

Do Sejmu poprzedniej kadencji trafiła obywatelska petycja świadczenia pieniężnego nazwanego roboczo "Małżeństwo Plus". Z obywatelskiej petycji, wynika, że z nowego świadczenia w wysokości 500 zł miałyby korzystać małżeństwa. Zdaniem pomysłodawców program miałby zapobiegać rozwodom i zachęcać do wchodzenia w związki małżeńskie. Posłowie projektem się nie zajęli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński