Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jest przetarg na przebudowę pomieszczeń po byłej filharmonii w Szczecinie. Będzie tam nowa sala sesyjna za ponad 8 mln zł

Bogna Skarul
Bogna Skarul
W Biuletynie Informacji Publicznej został ogłoszony przetarg na "Przebudowę pomieszczeń po byłej filharmonii na Salę sesyjną wraz z budową instalacji rozgłaszania dźwiękowego". To pierwszy etap przebudowy zachodniego skrzydła Urzędu Miasta w Szczecinie.

Według zapowiedzi z ubiegłego roku, na ten cel miasto przeznaczyło 8 mln zł. Ale ile rzeczywiście będzie kosztowała przebudowa, to okaże się po otwarciu ofert od wykonawców.

Pierwszy raz o przebudowie pomieszczeń po byłej Filharmonii magistrat mówił już w 2014 roku.

Już wtedy pomysł wcale tak bardzo nie podobał się nawet samym radnym, niektórzy mówili, że radnym nie są potrzebne "nowe salony", a obecne pomieszczenia sesyjne są wystarczające.

ZOBACZ TEŻ:

Nowa sala obrad powstanie najwcześniej za dwa lata. Sala ślu...

Radni podkreślali, że pieniądze wydawane na remont, a właściwie budowę nowej sali sesyjnej tylko w innym miejscu, powinny zostać przeznaczone na inne cele, na przykład na budowę toalet i łazienek w mieszkaniach komunalnych, gdzie żyją szczecinianie.

- Tym bardziej, że oni z pomieszczeń sanitarnych korzystać muszą codziennie, a radni spotykają się raz w miesiącu i jest ich tylko 31 - podkreślali radni.

ZOBACZ TEŻ:

- Pomieszczenia, które wcześniej przez lata były wykorzystywane przez muzyków zostaną przystosowane na potrzeby Rady Miasta - informuje Dariusz Sadowski z Urzędu Miejskiego i od razu dodaje, że dotychczasowa sala koncertowa stanie się salą sesyjną, która będzie mogła być wykorzystywana także przez stowarzyszenia, instytucje i grupy mieszkańców.

ZOBACZ TEŻ:

Co jeszcze zostanie przebudowane?

W bezpośrednim sąsiedztwie powstaną pomieszczenia Biura Rady Miasta. Dodatkowo udrożniona zostanie jedna z dwóch klatek schodowych (od strony ul. Felczaka), która obecnie nie spełnia wymagań drogi ewakuacyjnej. Dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewniony zostanie przez windę, obsługującą trzy kondygnacje.

ZOBACZ TEŻ:

Co będzie musiał przebudować wykonawca?

Główne zadania stojące przed wykonawcą to: demontaż sceny, zaplecza oraz boazerii naściennej; wykonanie instalacji elektrycznej, oświetlenia, sieci komputerowej, sieci wodno-kanalizacyjnej; remont ścian i sufitów, wykonanie sufitu podwieszanego i nowego stropu; montaż fasadowej ściany szklanej wewnętrznej na profilach aluminiowych; przebudowa wentylacji oraz montaż klimatyzatorów, ślusarki i stolarki drzwiowej.

Dopiero w drugim etapie przebudowy skrzydła zachodniego zostanie zrealizowana sala ślubów. Inwestycja połączona będzie z rewitalizacją ogrodu przylegającego do sali, tak aby mogły się w nim odbywać ceremonie plenerowe. Odbędzie się to jednak dopiero po zakończeniu prac na pierwszym piętrze.

- Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 14 czerwca br. - informuje Dariusz Sadowski.

ZOBACZ TEŻ: Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczecin?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński