Jest przełamanie! AZS lepszy od wicelidera

(mc)
Z piłką bohater meczu z Gdyni, Krzysztof Mielczarek.
Z piłką bohater meczu z Gdyni, Krzysztof Mielczarek. Andrzej Szkocki
Dziś swój pierwszy wyjazdowy mecz w obecnym sezonie I ligi wygrali koszykarze AZS Radex Szczecin. Pokonali nie byle kogo, bo wicelidera Start w Gdyni, 74:67. To był pierwszy mecz Wojciecha Zeidlera w roli pierwszego szkoleniowca akademików.

Po porażce ze Spójnią Stargard w ubiegłej kolejce do dymisji podał się trener Zbigniew Majcherek. Zastąpił go jego asystent - Zeidler. Od razu potrafił tak zmotywować zawodników AZS, że ci po pierwszy zgarnęli dwa punkty z parkietu rywali.

Po pierwszej kwarcie jednym oczkiem prowadzili gospodarze. W drugich 10 minutach goście podkręcili tempo i pozwolili rywalom na zdobycie tylko ośmiu oczek. To okazało się decydujące dla przebiegu spotkania. AZS zagrał w Gdyni bez Macieja Sudowskiego, Macieja Majcherka, Jerzego Koszuty oraz Karola Pytysia. Tym bardziej gościom należą się duże brawa za wynik.

Najskuteczniejszy w drużynie trenera Zeidlera był Krzysztof Mielczarek, który zdobył 19 punktów, a oprócz tego miał także 16 zbiórek i 6 asyst. 18 oczek dołożył Marcin Zarzeczny a 13 Maciej Raczyński.

W środę AZS zagra ostatni raz w tym roku. W Lublinie spotka się ze Startem.

Start Gdynia - AZS Radex Szczecin 67:74 (21:20, 8:14, 15:18, 23:22)
AZS: Mielczarek 19, Zarzeczny 18 (1 za 3 punkty), Raczyński 13 (1), Pacocha 12 (2), Bąk 6, Dudek 4, Malitka 2, Michał Majcherek, Balcerek. **