MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest oświadczenie Pogoni Szczecin: Nie rozumiemy decyzji Grupy Azoty

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin może mieć duże problemy po stracie sponsora.
Pogoń Szczecin może mieć duże problemy po stracie sponsora. Andrzej Szkocki/Polska Press
Pogoń Szczecin straciła głównego sponsora – Grupę Azoty. - Klub w swojej historii zderzał się już z podobnymi trudnościami i zawsze dawał sobie radę. Tak będzie i teraz – informuje zarząd Pogoni Szczecin.

GA przed godziną 10 oficjalnie poinformowała, że kończy współpracę z Pogonią Szczecin. W skrócie: brak sukcesów sportowych.

CZYTAJ TEŻ:

Co na to Pogoń?

Klub też już wydał swoje oświadczenie.

„Pogoń Szczecin S.A. informuje, iż przed zakończeniem sezonu 2019/2020 Grupa Azoty ZCH Police S.A. skorzystała z uprawnienia do rozwiązania umowy o współpracy z Pogonią Szczecin S.A. z końcem bieżącego sezonu piłkarskiego.

Wypowiedzenie umowy nie zawierało żadnego uzasadnienia i zostało złożone - bez wcześniejszej zapowiedzi - w przedostatnim dniu umożliwiającym brak kontynuacji współpracy Stron w sezonie 2020/2021. Pogoń Szczecin S.A. została bardzo zaskoczona tego typu decyzją i pomimo przeprowadzenia w siedzibie Grupy Azoty ZCH Police S.A. dodatkowego spotkania z udziałem zarządu Pogoń Szczecin S.A., Dyrektora Pionu Sportowego Dariusza Adamczuka oraz trenera I zespołu Kosty Runjaica nie udało nam się znaleźć platformy porozumienia na kolejny sezon rozgrywkowy.

Mimo braku – w naszej ocenie - jakichkolwiek merytorycznych zarzutów w stosunku do sposobu realizacji umowy o współpracy przez Pogoń Szczecin S.A. oraz przedstawieniu przez przedstawicieli Pogoń Szczecin S.A. wszelkich aspektów związanych z funkcjonowaniem Klubu w sezonie 2019/2020 oraz założeń na sezon 2020/2021, Prezes Zarządu Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki wykluczył niestety dalszą współpracę Stron na dotychczasowych zasadach.

Nie rozumiemy tej decyzji, ale musimy się z nią ostatecznie pogodzić. Jej skutkiem będzie szereg problemów, które spadają na Klub w konsekwencji niezapowiedzianego wcześniej zakończenia współpracy z Grupa Azoty ZCH Police S.A. Jesteśmy jednak przekonani, że damy radę wyjść z tej sytuacji i to w sposób, który nie przyniesie Klubowi długotrwałych problemów.

W imieniu zarządu Pogoń Szczecin S.A., jego kierownictwa, I trenera chcielibyśmy podziękować za wsparcie jakie otrzymywaliśmy przede wszystkim od wielu pracowników każdego szczebla w Grupie Azoty ZCH Police S.A. Jesteśmy przekonani, że ich zaangażowanie w kibicowaniu klubowi w nadchodzącej przyszłości nie ulegnie zmianie.

Klub w swojej historii zderzał się już z podobnymi trudnościami i zawsze dawał sobie radę. Tak będzie i teraz”.

ZOBACZ TAKŻE: Finanse Pogoni Szczecin. Zobacz dochody klubu z transferów i jego zadłużenie

Trener Kosta Runjaic obecnie przebywa na urlopie na Majorce. Piłkarze mają wolne do końca lipca. Za to działacze mają gorące lato. Bez pieniędzy z Grupy Azoty i biorąc pod uwagę fakt, że w czasie pandemii wiele firm ma kłopoty i mogą być problemy z pozyskaniem nowych sponsorów – w klubie może nastąpić przemodelowanie funkcjonowania.

Możliwe, że zakończony został temat letnich wzmocnień, możliwe też, że klub będzie się starał rozwiązać kilka umów z piłkarzami, by „zejść z kosztów”.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński