MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Poprzedni został odwołany w niejasnych okolicznościach

Mariusz Parkitny
Beata Górska
Beata Górska
To sędzia Beata Górska, dotychczasowa wiceprezes sądu apelacyjnego (od sierpnia 2016 r.). Zastąpi odwołanego w poniedziałek sędziego Macieja Żelazowskiego.

Czytaj również:

Życiorys Pani Prezes (opublikowany przez sąd apelacyjny):

- Sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie Beata Górska w 1987 ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Szczecińskim uzyskując tytuł magistra administracji, a następnie w czerwcu 1989 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1993 roku została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Szczecinie i orzekała w wydziale gospodarczym, a następnie wydziale pracy.W latach 1994 - 2003 pełniła obowiązki na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Szczecinie w X Wydziale Pracy.

W Sądzie tym sprawowała funkcję Przewodniczącej X Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Rejonowym w Szczecinie. W 2002 roku zaczęła pełnić obowiązki sędziego Sądu Okręgowego w Szczecinie, orzekając w VI Wydziale Pracy, a następnie VI Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W 2005 roku pełniła funkcję przewodniczącej ww. wydziału.

W latach 2005 - 2012 pełniła funkcję wizytatora ds. pracy i ubezpieczeń społecznych, a w latach 2012 - 2016 funkcję sędziego wizytatora. Od 2013 roku jako sędzia sądu okręgowego delegowana była w trybie art. 77 § 1 u.s.p. do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie, w którym orzekała w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

W dniu 7 stycznia 2016 roku została mianowana sędzią Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, gdzie orzeka w sprawach pracy i ubezpieczeń społecznych, a następnie z dniem 22 sierpnia 2016 roku, powołana została do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie na okres sześciu lat.W 2008 roku ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy dla Sędziów Sądów Powszechnych organizowane przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

W 2010 roku ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Europejskiego dla Sędziów Orzekających w Sprawach z Zakresu Prawa Pracy organizowane przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. W 2013 roku zakończyła kształcenie na Studiach Podyplomowych w zakresie Retoryki i Kreowania Wizerunku dla Prawników na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestniczyła również w wielu szkoleniach dla sędziów, organizowanych przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury, a następnie przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.Od 1994 roku podejmuje dodatkowe zajęcia o charakterze dydaktycznym, prowadząc szkolenia i wykłady dla sędziów, praktyków prawa oraz studentów i aplikantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński