Zarząd miasta już się zdecydował i postanowił, że wystąpi do radnych o zwiększenie budżetu na budowę całego kompleksu stadionowego przy ul. Twardowskiego.

Przypomnijmy, miasto ogłosiło dwa przetargi w sprawie budowy stadionu. na drugim, grudniowym pojawiła się tylko jedna firma z ofertą, która była droższa o 82 mln zł od sumy jaka miasto zaplanowało na tę inwestycję. Teraz radni musza się zgodzić na zwiększenie budżetu, aby można było rozpocząć inwestycję.

- Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy sytuacji na rynku budowlanym oraz dokumentacji zgromadzonej w dwóch postępowaniach przetargowych, miasto wystąpi do Rady Miasta o dodatkowe środki na realizację inwestycji - informuje Dariusz Sadowski z biura prasowego magistratu.

- To jest duże i skomplikowane zadanie na kilka lat, bo łączymy tu wiele elementów, nie tylko stadion, ale także kompleks boisk treningowych wraz z zapleczem oraz zagospodarowaniem terenu wokół. To oczywiste, że chcielibyśmy zbudować wszystko jak najtaniej, ale rzeczywistość jest inna - komentuje Piotr Krzystek, prezydent miasta i dodaje: - Prognozy sytuacji na rynku budowlanym pokazują, że coś co dziś wydaje się drogie, za rok będzie normą, a za dwa lata może być to już cena okazyjna - podkreśla Krzystek

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak będą głosowali radni w sprawie stadionu? Czy zgodzą się na większy budżet?

Kondycja finansowa miasta, podobnie jak i tegorocznego budżetu jest na tyle dobra, że zwiększenie puli budżetowej na realizację stadionu nie odbędzie się z kosztem pozostałych zaplanowanych inwestycji. Potwierdzają to ratingi miasta, które od dłuższego czasu utrzymują się na wysokim, stabilnym poziomie A-.

- Poza tym rozkład finansowy inwestycji będzie sukcesywnie podzielony w ramach budżetu tegorocznego oraz budżetów na kolejne lata, na co pozwala Wieloletnia Prognoza Finansowa - tłumaczy Dariusz Sadowski.

- Fakty są takie, że taniej już nie będzie, chyba że zrezygnujemy z jakiegoś dużego elementu, a tego nie chcemy, bo zależy nam na całościowym kompleksie i jakości - mówi Michał Przepiera zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny w zarządzie za tę inwestycję. - Mówiąc kolokwialnie taniej można kupić tylko gorszy stadion. Na pewno budowa kompleksu stadionowego nie odbędzie się kosztem innych zadań, ani nie będzie wymagać zaciągania kredytów.

- Jednocześnie informujemy, że decyzja o wystąpieniu z wnioskiem do Rady Miasta, nie jest jednoznaczna z przyjęciem oferty od konsorcjum DORACO PBG, gdyż cały czas trwa weryfikacja dodatkowych dokumentów przekazanych przez oferenta - podkreśla Dariusz Sadowski.

WIĘCEJ O PRZETARGU:

Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni

Kto wybuduje stadion w Szczecinie? Wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum chce ponad 364 mln zł

Przetarg na nowy stadion w Szczecinie zostanie powtórzony!

WIĘCEJ: Nowy stadion w Szczecinie

CZYTAJ TEŻ: Stadion w Szczecinie: Nowe wizualizacje, kolejne zmiany. Żeby było taniej