MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jerzy Owsiak na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Szczecin odwiedził prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak
Szczecin odwiedził prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak Andrzej Szkocki
Na Łasztowni została odsłonięta tablica z nazwą nowego placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na uroczystość przyjechał Jerzy Owsiak.

To 83 miejsce w Polsce nazwane imieniem WOŚP.

- Zawsze mówimy: jak macie się pokłócić w radzie miasta, to w ogóle nie zaczynajcie o tym mówić. Bo potem budzi to może jakieś zastrzeżenia. Oby nie budziło niezadowolenia. To musi być od serca - mówi Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP. - Szczecin jest nam bardzo bliski, bo zrobiliśmy tu drugi najpiękniejszy festiwal świata na lotnisku w Dąbiu. Zapraszamy również na festiwal Pol’and’Rock, który już w tym roku w Czaplinku.

Owsiak podał dane dotyczące naszego województwa, jeśli chodzi o współpracę z jego fundacją: przekazano pomoc o wartości 65 784 664 zł 65 gr. Za te pieniądze do 19 placówek trafiło 1366 sztuk sprzętu. Na to wszystko pracowało 11 sztabów WOŚP, a zbiórka podczas ostatniego finału przyniosła 1 374 390 zł 11 groszy.

Uchwałę o nadanie nazwy placu WOŚP przyjęto na sesji 23 kwietnia 2024 r. Przy placu znajduje się instalacja z napisem „SZCZECIN” i pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina.

- Marki WOŚP nie trzeba przedstawiać. Ponad 30 edycji, niesamowite działania, które są podejmowane dzięki wspaniałym ludziom, na czele których stoi Jerzy Owsiak. Dziękujemy za te działania. Trudno znaleźć miejsce w Polsce, które nie byłoby zaangażowane w WOŚP - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Jest w nie zaangażowanych mnóstwo wolontariuszy, mnóstwo osób dobrego serca, więc w sposób naturalny Szczecin odpowiada na te działania i chce uhonorować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, choćby właśnie przez nazwę placu. Jesteśmy na Łasztowni, w miejscu, w którym odbywa się wiele wydarzeń, więc myślę, że trudno byłoby znaleźć lepszy punkt.

Na uroczystości obecny był również marszałek województwa zachodniopomorskiego.

- Bardzo dziękuję radnym za decyzję nazwania tego placu imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat właśnie w tego miejsca wyrusza bieg WOŚP i tutaj się pocimy dla WOŚP-u i zbieramy pieniądze. Jako marszałek województwa zachodniopomorskiego, odpowiedzialny za 8 szpitali w tym województwie, mogę powiedzieć, że tylko do naszych szpitali trafiło ponad 65 mln zł - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński