Jerzy Janowicz w II rundzie. „Interesuje mnie tylko zwycięstwo” [ZDJĘCIA]

Jerzy Janowicz pewnie awansował do II rundy Pekao Szczecin Open
Jerzy Janowicz pewnie awansował do II rundy Pekao Szczecin Open Andrzej Szkocki/Polska Press
6:4 i 6:1 wygrał najlepszy polski tenisista z Guillermo Duranem z Argentyny. - Powiedziałem mu, że jest słaby – wypalił Janowicz.

Mecz był przerwany na blisko 2,5 godziny przez deszcz. - Warunki dla mnie były trudne. Nie lubię zimna i mokrej nawierzchni, ale trzeba było się dopasować – mówił. - W Szczecinie interesuje mnie tylko zwycięstwo. Tylko wygrana w finale mnie zadowoli – zadeklarował odważnie.

Sposób na przerwę? - Zjadłem kurczaka – zdradził.

W drugim secie Janowicz szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. W piątym gemie, przy podaniu rywala miał trzy szanse na kolejne przełamanie, ale wyrok został przełożony. Duran stracił wiarę, dwa razy dziwacznie próbował wprowadził piłkę do gry.

- Jest słaby. To mu powiedziałem – stwierdził Janowicz pytany, jak odebrał zachowanie Argentyńczyka.

Forma Janowicza nawet dla organizatorów Pekao Szczecin Open była do wtorku sporą niewiadomą. Najlepszy polski singlista miał ostatnio wystąpić w challengerze w Genui, ale z niewiadomych względów zrezygnował. Tłumaczył się urazem, a trzeba podkreślić, że kontuzje ciągną się za tenisistą od dłuższego czasu.