Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jednorazowe świadczenie 1000 zł już od października. Prosty sposób, żeby je uzyskać 26.02.2024

MS
Wideo
od 16 lat
Październik przyniesie pozytywne informacje dla wielu obywateli naszego kraju. Wówczas bowiem na waszych kontach wyląduje dodatek, który z pewnością przyda się w każdej kieszeni.

Od 1 października dodatkowe świadczenie dla Polaków

Już od 1 października obywatele naszego kraju otrzymają dodatek w wysokości 1000 złotych, które będzie można przeznaczyć na dowolny cel. Szczegóły w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jakie warunki trzeba spełnić?

Pieniądze będą wypłacane nauczycielom, którzy odbywają przygotowanie do zawodu. W terminie 30 dni od nawiązania stosunku pracy, ta grupa społeczna może liczyć na otrzymanie dodatkowych 1000 złotych. Wszelkie osoby zatrudnione na tym stanowisku we wrześniu, już od października będą mogły cieszyć się z pieniędzy na dodatkowe cele.

Należy być zatrudnionym na co najmniej połowę etatu oraz posiadać kwalifikacje, umożliwiające wykonywanie wyżej wspomnianego zawodu. Dodatkowo wszystkie osoby liczące na dodatkowe pieniądze powinny być zatrudnione w placówce, które są na co dzień prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej.

Podwyżki dla nauczycieli 2024 już są w projekcie budżetu

Według zapowiedzi premiera cała sfera budżetowa ma otrzymać znaczące podwyżki, które przewyższają inflację przewidzianą na przyszły rok na 6,6 proc. Szef rządu zaznaczył, że dotyczy to także nauczycieli.

- Chcemy, aby nasze służby mundurowe, strażacy, żołnierze, policjanci, straż graniczna oraz wszelkie inne służby, ale także cała budżetówka, były docenione za swoją ciężką pracę, łącznie ze wszystkimi nauczycielami - szeroko rozumiana budżetówka - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dotyczącej projektu budżetu na 2024 r.

Kwota bazowa i zarobki nauczycieli po podwyżce w 2024 roku

Wynagrodzenie nauczycieli różni się w zależności od posiadanego stopnia awansu zawodowego. Jest to określony w Karcie nauczyciela procent kwoty bazowej, ustalanej każdego roku w ustawie budżetowej. Kwota bazowa, według projektu ma wynieść 4471,28 zł (obecnie jest to 3 981,55 zł). Po podwyżce o 12,3 proc. stawki pensji brutto będą wynosić odpowiednio:

  • dla nauczyciela dyplomowanego - 5 109,65 zł (wzrost o 559,65 zł)
  • dla nauczyciela mianowanego - 4 368,47 zł (wzrost o 478,47 zł)
  • dla nauczyciela początkującego - 4143,87 zł (wzrost o 453,87 zł),

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński