Jedno złoto w Raciborzu. Medal, mimo przeciwności

Edyta Bielska z trenerem.
Edyta Bielska z trenerem. Edyta Bielska Facebook
Złoto Pawła Misiaczka ze Stargardu w rzucie młotem to największy sukces sportowców z Pomorza Zachodniego na Mistrzostwach Polski do lat 20 w Raciborzu.

Paweł Misiaczek (Pomorze Stargard) wygrał konkurs z wynikiem 69,31 m. Konkurentów wyprzedził o kilka metrów choć był najmłodszym finalistą. 10. miejsce zajął klubowy kolega Gracjan Bartosiewicz z nową życiówką - 50,82 m.

Inni chłopcy poza podium. Michał Groberski (MKL Szczecin) był 4. na 3000 m (8:33,32 - RŻ), Jakub Wolender (RAZ Szczecin) 6. w biegu na 1500 m (3:57,55 - RŻ), a Hubert Kowalski (MKL) 11. w rzucie oszczepem. Kornel Tamioła przepadł w eliminacjach sprintu, podobnie jak Nikodem Kudla (obaj MKL) w eliminacjach trójskoku.

Więcej medali zdobyły dziewczyny. Oliwia Sarnecka (MKL) zajęła 3. miejsce w biegu na 800 m. Jej czas to 2:09,50. Jeszcze lepiej Sarnecka wypadła w biegu na 1500 m. Tu przeprowadzono dwa biegi eliminacyjne, a medale rozdzielono na podstawie porównania wyników. Szczecinianka pobiegła w szybszej serii, a do zwyciężczyni - Klaudii Kazimierskiej (Włocławek) straciła zaledwie 0,07 sekundy.

Weronika Stefanik (Hermes Gryfino) w walce o medale świetnie spisywała się do wysokości 1,65 m. Na 1,68 miała miała jedną zrzutkę, a z kolejną wysokością (1,70) już sobie nie poradziła. Wywalczyła brązowy medal. Tuż za nią była Urszula Szczuko (Kusy Szczecin) - 1,65. Wygrała Wiktoria Miąso (Rzeszów) - 1,80 przed Martyną Lewandowską (Płock) - 1,74.

Aleksandra Kwiecień (Hermes) została wicemistrzynią Polski w trójskoku. W eliminacjach już w pierwszej próbie zaliczyła odległość kwalifikacyjną - 11,40, więc później już nie skakała. W finale pokazała jeszcze lepszą dyspozycję. W najlepszej próbie osiągnęła 12,28 (najlepszy wynik sezonu). O 8 cm lepsza była jednak Klaudia Nazarowicz (Węgorzewo). Sukces Kwiecień zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo od wielu miesięcy zawodniczka ma kłopoty z bólem stopy.

- Mam nadzieję, że ewentualny „alzheimer” złapie mnie późno, żebym jeszcze długo mógł wspominać i wracać do wszystkich, cudownych chwil z moimi skarbkami - skomentował dla „Gazety Gryfińskiej” występy swoich medalistek Jacek Stefański, trener Hermesa.

Szóste miejsca zajmowały: Michalina Zembik (Hermes) w chodzie na 10 km, Edyta Bielska (Mokasyn Płoty) w skoku w dal oraz Zuzanna Komisarczyk (Pomorze) w rzucie oszczepem (49,53 m - RŻ). W biegu na 3000 m - Daria Potomska (Barnim Goleniów) była 9., a Joanna Woźniak (MKL) - 11.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0