MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Kaczyński w Szczecinie. "Najpierw jest Polska, a później Europa"

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Jarosław Kaczyński w Szczecinie
Jarosław Kaczyński w Szczecinie Andrzej Szkocki
Jarosław Kaczyński w Szczecinie zakończył weekendowy objazd po Pomorzu Zachodnim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o kryzysach, z jakimi zmaga się Polska, inwestycjach nawet w najmniejszych gminach, a także pozycji Polski w Unii Europejskiej.

W sali Uniwersytetu Szczecińskiego próżno było szukać wolnego miejsca. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wypełnili ją do granic możliwości. Jarosław Kaczyński swoje przemówienie rozpoczął od nawiązania do znajdującego się tuż obok stadionu Pogoni Szczecin, który podał jako jeden z wielu przykładów inwestycji zrealizowanych dzięki wsparciu budżetu państwa. Mówił o tym, że rząd PiS wspiera inwestycje nawet w najmniejszych gminach naszego kraju.

Jarosław Kaczyński mówił też o wyjątkowej sytuacji, w której Polska musi zmagać się z kilkoma kryzysami na raz. Z jednej strony jest to kryzys wojenny i wynikające z niego zagrożenie nuklearne, światowy kryzys gospodarczy, a także ten dotyczący bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Polski. Odnośnie trwającej wojny na Ukrainie, prezes PiS mówił zdecydowanie, że Polska musi się zbroić.

- Dzisiaj pokój musi być pokojem zbrojnym. Musimy mobilizować cały świat do pomocy Ukrainie - mówił Jarosław Kaczyński.

Innym rodzajem kryzysu, jest ten dotyczący pozycji Polski w Unii Europejskiej. Prezes PiS mówił o nadmiernej władzy we wspólnocie, jaka jest po stronie niemieckiej. Jarosław Kaczyński deklarował, że chce Polski w Unii Europejskiej, ale nie takiej jak do tej pory.

Dla nas najpierw jest Polska, a dopiero później Europa. Niemcy są państwem, które nie wywiązało się z prawnych i moralnych obowiązków. Niemcy chcieliby mieć tutaj władzę złożoną ze swoich popychli. Otóż my taką władzą nie jesteśmy i nie będziemy. A Polska nie będzie niczyim popychlem, nie będzie pod niczyim butem - mówił Kaczyński.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne Polaków i braki węgla, prezes apelował, że "ludzie muszą zrozumieć, iż nie jest możliwe, żeby wszystko było sprowadzone teraz w ciągu października".

- Z całą pewnością nie będzie tak, żeby ktoś nie mógł zakupić węgla, aby w ciągu całego sezonu znaleźć się w sytuacji, w której nie ma się czym ogrzać - deklarował Jarosław Kaczyński. Prezes informował także, że będą stosowne dopłaty mające na celu zniwelować wzrost ceny węgla.

Jedno z zadanych pytań dotyczyło realizacji budowy zachodniej obwodnicy Szczecina. Jarosław Kaczyński odpowiedział, że jeśli Unia Europejska nie wstrzyma dofinansowania, to ze strony rządu inwestycja jest niezagrożona.

Podczas spotkania nie obeszło się bez nieprzyjemnych incydentów. Jeszcze przed pojawieniem się Jarosława Kaczyńskiego wyprowadzono z sali mężczyznę, który krzyczał "Konstytucja". W trakcie spotkania wyprowadzono kolejnego, który wykrzykiwał słowa "kłamstwo, hańba".

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński