MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Kaczyński, prezes PiS chce wydzierżawić jedną ze świnoujskich wysp

Joanna Maraszek [email protected]
twitter.com/jbrudzinski
W ostatnim czasie w kuluarach dyskutowano na temat nieruchomości kupionych w prawobrzeżnej części Świnoujścia przez wysoko postawionych oficjeli z Prawa i Sprawiedliwości.

Po mieście krąży plotka, że jedna z działek w Łunowie stała się własnością samego wicemarszałka Sejmu RP - Joachima Brudzińskiego. Teraz mówi się o tym, że świnoujskiemu urokowi nie oparł się nawet prezes PiS - Jarosław Kaczyński. Sprawę postanowiliśmy zbadać. Okazało się, że Jarosław Kaczyński już w niedługim czasie rozpocznie budowę posesji na jednej ze świnoujskich wysp.

- Informację potwierdzamy - odpowiada Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujście. - Prezes Jarosław Kaczyński wystąpił do miasta z prośbą o możliwość wzięcia w długoterminową dzierżawę wyspy Wielki Krzek, sąsiadującej z wyspą Karsibór.

Nie jest tajemnicą, że prezes PiS jest miłośnikiem wędkarstwa i chętnie spędzał czas, chociażby podczas ostatnich wakacji, właśnie na wyspie Karsibór i w Łunowie, gdzie odpoczywał z wędką na łonie natury. Niejeden świnoujścianin Jarosława Kaczyńskiego miał okazję spotkać w miejscowej ostoi ryb. Także świat medialny latem obiegły nagrania prezesa dryfującego na łódce jednego z miejscowych miłośników wędkarstwa.

- Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że prezes PiS zamierza wybudować na wyspie ośrodek wędkarski, w którym nie tylko będzie spędzał czas wolny, ale także udostępni go ministrom i posłom - mówi Robert Karelus.

Dzierżawa całej wyspy to kontrowersyjna kwestia, jednak zdaniem samorządu, teren należy traktować tak, jak każdą inną część Świnoujścia, z tą różnicą, że przyszły mieszkaniec wyspy najbliższych sąsiadów będzie miał po drugiej stronie brzegu. Ostateczną decyzję w sprawie możliwości wydzierżawienia wyspy podejmie rada miasta, której przedstawiciele odbyli spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, podczas ostatniej wizyty prezesa w Świnoujściu, na początku lutego. Wtedy przyszły mieszkaniec Wielkiego Krzeku odbył spacer w prawobrzeżnej części miasta, przy falochronie, z którego podziwiał świnoujską stawę młyny oraz jednostki wpływające do portu.

- Dzierżawa terenu od miasta musi być poddana głosowaniu przez radnych - wyjaśnia rzecznik. - Projekt takiej uchwały zostanie przedłożony radnym już podczas najbliższej sesji. Wcześniej odbędzie się posiedzenie poszczególnych komisji, na których projekt uchwały będzie poddany dyskusji.

Jeśli radni wyrażą zgodę na oddanie wyspy w dzierżawę, miasto stanie się prawdopodobnie jednym z najsłynniejszych w Polsce.

- Na razie nie możemy ujawnić szczegółów planowanej inwestycji oraz warunków na jakich teren będzie dzierżawiony, jednak mogę zapewnić, że miasto zdecydowanie na tym skorzysta - mówi Robert Karelus.

Korzyści widzi także sam prezydent miasta.

- Nie ukrywam, że propozycja pana prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, zaskoczyła mnie ale równocześnie ucieszyła, ponieważ jest dowodem na to, że Świnoujście jest bardzo atrakcyjnym miejscem - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. - Dla miasta, takie wydarzenie, to doskonała promocja turystyczna, zwłaszcza jego prawobrzeżnej części, która dopiero w tym zakresie się rozwija.

Zobacz też:

Lech Kaczyński patronem świnoujskiego gazoportu. Prezes PiS: To z całą pewnością nie jest przypadek

Polecamy na gs24.pl:

Sanprobi Bieg Kobiet 2017 już za nami. Ależ to był bieg!

Przyznaliśmy Laur Piękna 2017 [zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński