Jarosław Janicki znowu wygrał maraton Świnoujście-Wolgast. Już 9 raz!

ha
Jarosław Janicki startował w tym maratonie już 11. razy, wygrał 9. Na zdjęciu na mecie na stadionie w Wolgaście. Fot. Hanna Nowak
Biegacz z Gryfina wygrał maraton już po raz 9. Tym razem linię mety minął z czasem 2 godz.36 min. Dwa kolejne miejsca na podium również zajęli Polacy.

Drugi był Łukasz Hryciuk z Dębna z czasem 2 godz. 37 min. 14 sek. Trzeci Marek Dzięgielewski z Dłużniewa - 2 godz. 42. min.04 sek.

Na starcie XXI Międzynarodowego Maratonu Świnoujście - Wolgast stanęło niemal 300 biegaczy z Polski, Niemiec i innych krajów.

Biegacze nazywają ten bieg maratonem crossowym, a to ze względu na trasę.

Większą jej część biegną przez las, po drodze są spore górki. Dopiero na 13 km przed metą wybiegają na asfalt.

Jarosław Janicki od początku kontrolował całą stawkę. Tuż za nim obaj biegacze, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca. W trójkę prowadzili już od 10 km.
Czwarty na mecie był Aron Przybył z Kalisza, piąty też Polak Robert Derda Świnoujście-Szczecin.