Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem? Zalecenia szpitala na Pomorzanach w Szczecinie

Szymon Wasilewski
Dyrekcja szpitala na Pomorzanach prosi potencjalnych pacjentów o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Instruuje, co powinny zrobić osoby, u których podejrzewa się koronawirusa.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie prosi o stosowanie się do poniższych zaleceń:

Pacjent z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych jak gorączka oraz jednym z objawów jak:

  • kaszel,
  • duszność,
  • nadmierna potliwość,
  • ból mięśni,
  • zmęczenie
  • oraz który w okresie ostatnich 14 dni podróżował lub przebywał w regionie, w którym utrzymuje się transmisja koronawirusa SARS-CoV-2* lub miał bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym)

- proszony jest o PILNY KONTAKT z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną w Szczecinie (tel.: 668 332 486 lub 694 493 767) lub Oddziałem Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej (Izba Przyjęć Zakaźna dla Dorosłych tel. 91 813 94 40 lub Izba Przyjęć Zakaźna dla Dzieci tel. 91 813 92 01).

Pozwoli to na udzielenie powyższym osobom natychmiastowej pomocy przez personel medyczny oddziały zakaźnego szpitala, wskazanego do tego przez Ministerstwo Zdrowia.

Z powyższą informacją można poznać się od razu przy wejściu na teren szpitala, przy bramie głównej (przy szlabanach), od ul. Św. Józefa.

koronawirus w naszym regionie:

Furtki prowadzące na teren SPSK-2 są otwarte:

  • w dni robocze (poniedziałek-piątek) w godzinach: 6.00-15.30;
  • w soboty, niedziele i święta furtki pozostają zamknięte.

- do odwołania.

Przez całą dobę i cały tydzień otwarte jest wejście przy szlabanie, od ul. Św. Józefa.

- Za utrudnienia przepraszamy i mamy nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem ze strony Pacjentów i ich Rodzin. Powyższe ma na celu minimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia koronawirusem oraz dbanie o bezpieczeństwo przebywających na terenie SPSK-2 pacjentów i personelu - pisze w oświadczeniu Bogna Bartkiewicz, rzecznik placówki.

- Sytuacja epidemiologiczna szpitala jest bezpieczna i stabilna. Szpital pracuje zgodne z zaleconymi procedurami WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakresie postępowania w przypadku przyjęcia pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Placówka ma zabezpieczoną aktualnie odpowiednią ilość odzieży ochronnej (m.in. maseczki, fartuchy, rękawiczki jednorazowe), a także chemii profesjonalnej i płynu do dezynfekcji. Oprócz stałych miejsc , gdzie dostępne są płyny do dezynfekcji rąk (np.: izby przyjęć, korytarze, sale chorych), podajniki z płynem do dezynfekcji zamontowane zostały w budynku administracyjnym oraz przy dwóch wejściach na teren szpitala (brama od ul. Św. Józefa oraz przy al. Powstańców Wielkopolskich) – są one dostępne dla wszystkich osób wchodzących i wychodzących. Dla całego personelu szpitala organizowane są szkolenia z zakresu specyfiki koronawirusa, aktualnej sytuacji epidemiologicznej na świecie oraz przestrzegania higieny w sytuacji ryzyka zakażenia koronawirusem - dodaje Bogna Bartkiewicz.

ZOBACZ TEŻ:

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach

Koronawirus w Polsce. Puste półki sklepowe w Szczecinie i re...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Ćwiczenia na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Masowe zagrożenie koronawirusem? Ćwiczenia na terenie szpita...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński