Jak zadbać o swój majątek?

Materiał informacyjny GOLDENMARK
Udostępnij:
Rosnąca inflacja, napięta sytuacja geopolityczna, zawirowania rynkowe – to wszystko sprawia, że szukamy sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie majątku. W salonie Goldenmark szczecinianie mogą ulokować swój kapitał w metalach szlachetnych i diamentach, powszechnie uznawanych za pewną formę dywersyfikacji portfela.

Każdy moment jest dobry, żeby pomyśleć o lokacie i zabezpieczeniu kapitału. Zwłaszcza jednak teraz warto zainteresować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Za „bezpieczną przystań” od lat uznawane są metale szlachetne.

– Nasi klienci chętnie dywersyfikują swój portfel, lokując kapitał zarówno w złoto, jak i srebro. Obserwujemy stały, stabilny wzrost zainteresowania sztabkami i monetami i to właśnie fizyczne kruszce są w naszej opinii najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału. Zakładamy, że minimum 10-15 proc. dobrze zdywersyfikowanego portfela powinny stanowić metale szlachetne – tłumaczy Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark.

Z badań przeprowadzonych przez Goldenmark wynika, że ponad 70 proc. klientów ceni przede wszystkim stabilną wartość złota, traktując zakup tego metalu jako bezpieczną lokatę kapitału. Podobny odsetek kupuje złoto, by zdywersyfikować swój portfel oszczędności. Ponad 60 proc. osób kupuje kruszec, by czerpać radość z posiadania czegoś trwałego i ponadczasowego, a niemal połowa badanych lubi posiadać piękne rzeczy o określonej wartości.

Diamenty – dlaczego warto?

Podobnie rzecz się ma z diamentami.

– Kamienie szlachetne, a przede wszystkim diamenty, także są postrzegane jako dobry nośnik majątku. Mogą także okazać się znakomitą inwestycją. Rośnie zainteresowanie kamieniami o wysokich parametrach, które mają pełnić rolę uzupełniania portfela aktywów. Diament to świetna lokata kapitału, przede wszystkim w dłuższej perspektywie – zaznacza Michał Tekliński.

Diamenty są po części dobrem luksusowym, a po części instrumentem inwestycyjnym.

– Ich ceny nie są zbyt mocno skorelowane z rynkami finansowymi. Historyczne notowania cen diamentów pokazują, że dość dobrze radzą one sobie w czasach, kiedy na giełdach pojawia się bessa. To sprawia, że wielu inwestorów ceni sobie diamenty jako formę dywersyfikacji, a także bezpieczną formę przechowywania majątku w dość niewielkiej, bardzo mobilnej postaci – dodaje ekspert Goldenmark.

Gdzie kupić metale szlachetne i diamenty w Szczecinie?

Jeszcze do niedawna mieszkańcy Szczecina, zainteresowani zakupem metali szlachetnych czy diamentów, nie mieli w swoim mieście takiej fizycznej możliwości. Na te potrzeby odpowiedziała jednak firma Goldenmark – lider dystrybucji złota i srebra lokacyjnego w Polsce, otwierając salon przy placu Żołnierza Polskiego 1-1a.

W szczecińskim salonie Goldenmark metale szlachetne w postaci monet i sztabek można kupić „od ręki”. W ofercie można znaleźć także diamenty i kamienie szlachetne oraz szeroką gamę unikatowych produktów kolekcjonerskich, jak luksusowe wydawnictwa artystyczne i wyjątkowa sztuka, wyselekcjonowana przez zespół kuratorów i ekspertów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie