Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak urządzić męskie wnętrze? Magazyn wspomnień [GALERIA]

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Inwestor, który zdecydował się na współpracę z architektem wnętrz Pauliną Olbrychowską prowadzi życie „solo”. Sam jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem, zatem zbędne mu są wszelkie kompromisy.

Zrealizowana aranżacja mieszkania o powierzchni 68m2 powstała na bazie kontrastu męskiej surowości i subtelnej gry świateł, materiałów i koloru. Nietypowy klimat i charakter przemyca industrialne i rustykalne zapożyczenia. Przestrzeń w odważnej, ciemnej kolorystyce, dopełniona surową cegłą, buduje we wnętrzu poczucie intymności i przytulności. Nie może zabraknąć pamiątek, wypełniających każdą wolną przestrzeń ścian. Obrazy, mapy, lampy, tablice rejestracyjne - dom to przecież pewnego rodzaju magazyn wspomnień.

Przemyślane zabudowy, optymalnie budujące przestrzeń magazynową, pozwalają na aranżację pomieszczeń przy pomocy pojedynczych mebli, grających nietuzinkowym designem, dopełnionych surowymi materiałami – cegła, metal, szkło, drewno.
Inwestor, z zawodu marynarz, hobbystycznie motocyklista, miłośnik podróży - uwielbia dobrą muzykę i szybką jazdę. Otwarta przestrzeń salonu eksponuje sprzęty, które opowiadają historię, pełniąc jednocześnie rolę dekoracyjną. Nieoheblowane drewno na stoliku kawowym oraz piaskowane fronty kuchenne, połączone z czarnym lakierem, idealnie się dopasowują. Nie może zabraknąć także roślin, dopełniających wnętrze spokojem odcieni zieleni. Zamiłowanie inwestora do pojazdów drogowych, jednośladowych, znalazło swoje odzwierciedlenie w naściennym neonie świetlnym, przedstawiającym ukochany silnik motocykla V2.

Salon połączony z kuchnią i jadalnią jest miejscem szczególnym. Projektant stworzył strefę łączącą wszystkie funkcjonalności, świadomie rezygnując z odbiornika telewizyjnego, którego rolę przejmuje wydruk panoramy nad sofą. Motyw przedstawiający Monument Valley na granicy Utah i Arizony, zaprezentowany w salonie, jest przedmiotem wspomnień z najbardziej niesamowitej podróży motocyklowej właściciela mieszkania.

Wychodząc z części dziennej mieszkania, przechodzimy minimalistycznym korytarzem, oświetlonym światłem liniowym sufitu oraz półek wnękowych, wykończonym lakierowanymi frontami szaf w zabudowie. Sypialnia połączona jest z pokojem do pracy dużymi, szklanymi drzwiami otwieranymi synchronicznie. Dzięki temu zabiegowi, użytkownik z dwóch niewielkich pokoi zyskuje intymną, wygodną powierzchnię o wielkości około 22m2, służącą do odpoczynku, korespondencji i pracy przy komputerze. Sypialnia urządzona dębowymi meblami, z dodatkiem czarnych opraw świetlnych, nabiera elegancji. Za wezgłowiem zawieszono przywiezione z podróży indiańskie łapacze snów, jako talizmany chroniące swojego właściciela. Pokój do pracy natomiast, to pomieszczenie, w którym powstają modele ręcznie klejone na stylowym, profesjonalnym stole stolarskim. Produkt znaleziony przez architekta na jednej z aukcji internetowych, posiada swoją wieloletnią historię. Lampa sufitowa, wykonana z surowej belki stropowej, została wykonana i zaprojektowana na indywidualne zamówienie.

Zoptymalizowaną przestrzeń łazienki, zaprezentowanej w bieli i czerni podkreśla zarówno czarny, napinany sufit, jak i szkło geberitu. Ostatnim, ciekawym elementem wnętrza jest pomysłowe rozwiązanie pralni, ukrytej za drzwiami przesuwnymi w formie lustra.

Dom jest oazą kolekcjonera. Świadczą o tym wszelkie meble, elementy wyposażenia, dekoracje oraz liczne pamiątki. Jeżeli można powiedzieć o właścicielu, że ma siłę i charakter, to mieszkanie ma swój urok i duszę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński