Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak skutecznie rzucić palenie

Anna Miszczyk
Aby skutecznie rzucić palenie oczyść dom z przedmiotów, które mogą się kojarzyć z paleniem, oraz wyrzuć wszystkie ukryte papierosy.
Aby skutecznie rzucić palenie oczyść dom z przedmiotów, które mogą się kojarzyć z paleniem, oraz wyrzuć wszystkie ukryte papierosy. Fot. Andrzej Szkocki
By pokonać długoletni nałóg, potrzeba czegoś więcej niż silnej woli. Oto 10 rad, które ułatwią Ci odejście od nałogu nikotynowego.

Po pierwsze: oczyść dom z akcesoriów i zapachów, które kojarzą ci się z paleniem. Porządnie wywietrz mieszkanie, schowaj popielniczki, zapałki i zapalniczki. Łatwiej będzie zapomnieć o papierosie, gdy nie jesteś otoczony przez rzeczy, które ci o nim przypominają.

Po drugie: zwiększ aktywność ruchową. Sport nie tylko poprawia nastrój, ale także zajmie twoje ręce i odwróci twą uwagę od chęci na papierosa.

Po trzecie: ogranicz bywanie w miejscach zadymionych oraz towarzystwo osób palących. Trudno jest wytrwać w postanowieniu, gdy wszyscy wokół częstują cię papierosem i sami roztaczają woń tytoniu.

Po czwarte: pieniądze, które chcesz wydać na papierosy, schowaj do szuflady. Pod koniec miesiąca przelicz, ile zarobiłeś nie paląc, a następnie kup sobie za to nowy sprzęt czy ubranie, na które ciągle nie miałeś pieniędzy. To ci na pewno poprawi nastrój oraz zmotywuje cię w kolejnych miesiącach walki z nałogiem.

Po piąte: znajdź sobie nowe hobby, np. majsterkowanie. Dzięki temu nie tylko poszerzysz swoje horyzonty, ale także oderwiesz umysł od uporczywych myśli o papierosie.

Po szóste: wyznacz sobie cel. Walka z nałogiem jest łatwiejsza, gdy robisz to w jakieś intencji. Osoby rzucające palenie na blogu www.wypalony.pl zbierają pieniądze na specjalistyczny wózek dla przykutego do wózka chłopca.

Po siódme: wypracuj system nagród. Po pierwszym miesiącu zafunduj sobie masaż albo pójdź do bardzo dobrej restauracji. Każde wyrzeczenie jest łatwiejsze, jeżeli czeka cię za nie jakieś wynagrodzenie.

Po ósme: poproś o wsparcie rodzinę i znajomych. Im więcej osób będzie wiedziało o twoim postanowieniu, tym większą będziesz miał motywację i kontrolę.

Po dziewiąte: jeżeli rzucanie w towarzystwie jest dla ciebie bardziej motywujące, przyłącz się do grupy rzucającej palenie (np. na blogu www.wypalony.pl). Łatwiej walczyć z nałogiem, gdy otaczają cię osoby toczące tę samą walkę.

Po dziesiąte: bądź z siebie dumny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński