Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Mateusz Klich, Leeds United
Mateusz Klich, Leeds United AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, wygrał u siebie z Burnley 4:2.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało u siebie z Manchesterem United 1:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – Asysta Mateusza Klicha w meczu Wigan – Leeds United (1:2). Polak zszedł z boiska w 90. minucie.

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu Aston Villa – Bolton (2:0). Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, zremisowało na własnym obiekcie z Preston 1:1.

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w meczu Blackburn – QPR (1:0).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City wygrało na własnym obiekcie z WBA 1:0. Kamil Grosicki zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – Wellington Phoenix przegrało u siebie z WS Wanderers 0:3. Filip Kurto rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – 61 minut Martina Pajaczkowskiego w meczu FAC Wien – Lafnitz (0:0).

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał na własnym obiekcie z Sumgait PFK 2:0. Jakub Rzeźniczak całe spotkanie spędził na ławce.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Genk – Club Brugge. Piotrowski całe spotkanie spędził na ławce.

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut Bartosza Kapustki w meczu Leuven – Tubize (4:1).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, przegrał na wyjeździe z Levskim Sofia 1:4.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na wyjeździe z Etarem 4:1. Jakub Świerczok wszedł na boisko w 77. minucie.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Góralski całe spotkanie spędził na ławce.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Shandong Luneng – Changchun Yatai (2:0).

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 71 minut w meczu Osijek - Dinamo Zagrzeb (0:2).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Gorica zremisowała u siebie z Hajdukiem Split 1:1. Łukasz Zwoliński zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Czyste konto Patryka Procka w meczu AEK Larnaca – AEL Limassol (0:1). AEL po 8 kolejkach jest liderem cypryjskiem ekstraklasy z dorobkiem 22 punktów.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby przegrało derbowe starcie z Kopenhagą 0:1. Kamil Wilczek rozegrał 89 minut. Zwycięskiego gola goście zdobyli w doliczonym czasie gry.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Trwa kryzys Monaco. Tym razem „Les Rouge et Blanc” przegrali na wyjeździe z Reims 0:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens przegrało na wyjeździe z Niceą 0:1. Kurzawa cały mecz spędził na ławce.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio wygrał na wyjeździe w derbowym starciu z AC Ajaccio 2:1. Damien Perquis wszedł na boisko w 68. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Malaga przegrała na wyjeździe z Osasuną 1:2. Paweł Kieszek cały mecz przesiedział na ławce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Heerenveen i FC Emmen. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym „Dumy Fryzji”.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda wygrała na własnym obiekcie z Heraclesem 2:1. Karol Niemczycki cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol 35-letniego Łukasza Adamczyka w meczu PSNI – Portadown (3:2).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało przed własną publicznością z Hiroshimą 3:2.

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Czyste konto polskiego bramkarza w starciu Żalgiris Wilno – Atlantas Kłajpeda (0:0).

Luksemburg:

2. Liga:

Michał Mroch (Atert Bissen) – Gol 27-letniego Michała Mrocha w meczu Jeunesse Canach – Atert Bissen (1:1).

Łotwa:

SynotTip Virslīga:

Kamil Biliński (Riga FC) – Riga FC wygrała na wyjeździe z Valmierą 2:0, dzięki czemu sięgnęła po mistrzostwo Łotwy na kolejkę przed końcem sezonu. Kamil Biliński cały mecz spędził na ławce.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Freiburg (1:1). Po 10 kolejkach Bayern zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – Fortuna Dusseldorf przegrała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:3. Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce beniaminka.

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Całe spotkanie na ławce Fortuny spędził również Adam Bodzek.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Rafał Gikiewicz obronił rzut karny w mecz Regensburg – Union Berlin. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Norwegia:

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, wygrał na wyjeździe z Sandnesem 3:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – Asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiw Moskwa – Arsienał Tuła (3:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole mistrza Rosji.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut w meczu FK Krasnodar – FK Rostów (2:2).

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – Chabarowsk zremisował u siebie z Krasnodarem 2 2:2. Łukasz Sekulski wszedł na boisko w 59. minucie.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – 73 minuty Patryka Małeckiego w meczu Spartak Trnava – Podbrezova (2:0).

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – 90 minut i żółta kartka Tomasza Nawotki w meczu Slovan Bratysława – MFK Zemplin Michalovce (6:0).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 46. minucie.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Polski bramkarz całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Turcja:

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 80 minut Jakuba Koseckiego w meczu Adana Demirspor – Afjet Afyonspor (1:0).

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Denizlispor, z Adamem Stachowiakiem w bramce, wygrał na własnym boisku z Adanasporem 4:2.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Czerwona kartka Tomasza Kędziory (za dwie żółte) w doliczonym czasie gry w meczu Szachtar Donieck – Dynamo Kijów (2:1).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 88 minut Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – Newtown (1:1). Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na własnym obiekcie Cagliari 3:1.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Genoa przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 0:5. Krzysztof Piątek wszedł na plac gry w 51. minucie.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Napoli – Empoli (5:1). Polski napastnik wszedł na boisko w 83. minucie, a na listę strzelców wpisał się 7 minut później.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński przebywał na placu gry przez 83 minuty.

Michał Marcjanik (Empoli) – Michał Marcjanik całe spotkanie spędził na ławce Empoli.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrała na własnym obiekcie z Atalantą Bergamo 1:2.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut w meczu Chievo Werona – Sassuolo (0:2).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut w meczu z Sassuolo.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina zremisowała u siebie z Romą 1:1. Bartłomiej Drągowski cały mecz spędził na ławce.

Thiago Cionek (Spal) – Spal przegrało na wyjeździe z Lazio Rzym 1:4. Thiago Cionek wszedł na boisko w 46. minucie. Obrońca pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Frosinone) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Parmą i Frosinone. Salamon całe spotkanie spędził na ławce.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut w meczu Sampdoria – Torino (1:4).

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty wszedł na boisko w 14. minucie.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 79. minucie.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Hellas Verona zremisował na własnym obiekcie z Cremonese 1:1. Paweł Dawidowicz wszedł na boisko w 58. minucie.

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo wygrało u siebie z Cosenzą 2:1. Radosław Murawski rozegrał 82 minuty. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Ascoli wygrało na wyjeździe z Benevento 2:1. Tomasz Kupisz wszedł na boisko w 63. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Zapresic – Slaven Belupo (Krystian Nowak)
Lillestrom – Bodo/Glimt (Artur Krysiak)
Goztepe – Rizespor (Jarosław Jach)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24