Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Mariusz Stępiński zdobył bramkę z Juventusem
Mariusz Stępiński zdobył bramkę z Juventusem East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał u siebie z Bournemouth 1:2.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Mecz Ipswich Town – Aston Villa zakończył się remisem 1:1. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na wyjeździe z WBA 1:7. Paweł Wszołek wszedł na plac gry w 81. minucie.

Mateusz Klich (Leeds United) – Mecz Leeds – Rotherham zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Mateusz Klich zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu Reading – Bolton (0:1).

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – FAC Wien przegrało u siebie z Wattens 0:2. Martin Pajaczkowski wszedł na boisko w 46. minucie.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 90 minut Jakuba Rzeźniczaka w meczu Sabail – Karabach Agdam (0:2).

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrał przed własną publicznością z Charleroi 3:1. Jakub Piotrowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, przegrał u siebie z Łokomotiwem Płowdiw 0:1.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na własnym stadionie z CSKA Sofia 1:0. Jacek Góralski pojawił się na boisku w 72. minucie.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Changchun przegrało na wyjeździe z Guangzhou R&F 2:5. Adrian Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 90 minut Damiana Kądziora w meczu Dinamo Zagrzeb – Osijek (2:1).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Łukasz Zwoliński strzelił gola z rzutu karnego w meczu Hajduk Split - HNK Gorica (0:2).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – 90 minut Kamila Wilczka w meczu Brondby – Esbjerg (0:1).

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut Igora Lewczuka w meczu Tuluza – Bordeaux (2:1).

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu AS Monaco – Lille. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Rafał Kurzawa (Amiens) – Debiut Rafała Kurzawy w Amiens. Drużyna Polaka przegrała z Montpellier 1:2. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 72. minucie.

Gibraltar:

Premier Division:

Aleksander Januszkiewicz (Lynx) – Gol Aleksandra Januszkiewicza w meczu Lions Gibraltar – Lynx (0:3). 24-latek rozegrał pełne 90 minut.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Filip Bednarek mecz Heerenveen – Vitesse (1:1) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Karol Niemczycki (Breda) – N.A.C. Breda wygrało u siebie z De Graafschap 3:0. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Mecz Grindavik – Stjarnan zakończył się remisem 2:2. Maciej Majewski całe spotkanie spędził na ławce.

2. Liga:

Robert Błąkała (Njardvik) – Czyste konto Roberta Błąkały w meczu Fram – Njardvik. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paweł Grudziński (Njardvik) – 90 minut Pawła Grudzińskiego w barwach Njardvik.

Krystian Wiktorowicz (Njardvik) – Krystian Wiktorowicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Kashiwą 2:0.

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Atlantas przegrał u siebie z Trakai 0:2. Dawid Smug rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Norwegia:

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, przegrał na wyjeździe z Nest-Sotra 0:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – Gol Grzegorza Krychowiaka w meczu Samara – Lokomotiw Moskwa (0:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole mistrza Rosji.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut i żółta kartka Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Jenisej (4:0).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – 56 minut Dawida Kurminowskiego w meczu Zemplin Michalovce – Senica (1:1).

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova pokonała na własnym obiekcie Zlate Moravce 3:0. Jakub Więzik wszedł na plac gry w 63. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Mecz Hibernian – Ross County zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Maciej Dąbrowski całe spotkanie spędził na ławce.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu ograło na wyjeździe Alanyaspor 2:0 w meczu 2. kolejki tureckiej ekstraklasy. Łukasz Szukała wszedł na boisko w 88. minucie.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – „Polski mecz” w drugiej lidze tureckiej. Adana przegrała u siebie z Denizlisporem 0:1. Jakub Kosecki rozegrał całe spotkanie, w 84. minucie „Kosa” został ukarany żótłą kartką.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto w bramce Denizlisporu zachował Adam Stachowiak.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Oleksandriya (1:0).

USA:

USL:

Konrad Plewa (Real Monarchs) – 90 minut i żółta kartka Konrada Plewy w meczu Real Monarchs – Tulsa Roughnecks (3:2).

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 70 minut Adriana Cieślewicza w meczu Connah's Q. - TNS (1:0).

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 55 minut Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – Llanelli (2:3).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Chievo Werona 3:2.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gola na 1:0 dla Chievo zdobył Mariusz Stępiński, który rozegrał 66 minut.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol i pełne 90 minut Arkadiusza Milika w meczu Lazio Rzym – SSC Napoli (1:2). Napastnik kilka minut przed zdobyciem gola na 1:1 trafił do siatki po raz pierwszy, jednak arbiter trafienia nie uznał.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński rozegrał 85 minut.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Debiut Łukasza Teodorczyka we Włoszech. Udinese zremisowało na wyjeździe z Parmą 2:2, a polski napastnik wszedł na boisko w 62. minucie (wówczas Udinese przegrywało 0:2).

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrała na własnym obiekcie ze Spal 0:1.

Thiago Cionek (Spal) – Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w barwch Spal.

Michał Marcjanik (Empoli) – Empoli wygrało na własnym obiekcie z Cagliari 2:0. Michał Marcjanik całe spotkanie spędził na ławce.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Crystal Palace (Jarosław Jach) - Liverpool (Kamil Grabara)
Atalanta (Arkadiusz Reca) - Frosinone (Bartosz Salamon)
Bodo/Glimt (Artur Krysiak) - Odd
Olafsvik (Tomasz Łuba) - Throttur

TOP 10 najlepszych młodych piłkarzy w Ekstraklasie

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24