Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Łukasz Teodorczyk walczy o bilet na mundial
Łukasz Teodorczyk walczy o bilet na mundial AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz Liefering – Innsbruck (2:2) spędził na ławce gospodarzy.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Anderlecht – Genk (1:2). Reprezentant Polski zszedł z boiska w 91. minucie. Dla „Teo” to piętnaste ligowe trafienie w sezonie 2017/18.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, zremisował na wyjeździe z Łudogorcem 2:2.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol i żółta kartka Kamila Wilczka w meczu Horsens – Brondby (2:2). Reprezentant Polski przebywał na boisku przez 79 minut. Brondby do 89. minuty wygrywało z Horsens 2:0.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało na wyjeździe z FC Metz 4:0. Igor Lewczuk całe spotkanie spędził na ławce „Żyrondystów”.

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Troyes – AS Monaco (0:3).

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Valencią 1:2. Przemysław Tytoń wszedł na boisko na ostatnie minuty meczu.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, wygrała u siebie z Almerią 2:0.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – FC Utrecht przegrał u siebie z Vitesse 1:2 w meczu Play Off o awans do Ligi Europy. Mateusz Klich wszedł na boisko w 72. minucie.

Eereste Divisie:

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, wygrało u siebie z Almere 2:1, dzięki czemu oficjalnie wywalczyło sobie awans do Eredivisie.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik wygrał na wyjeździe z Vikingurem Reykjavik 1:0. Maciej Majewski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na wyjeździe z zespołem Shonan 0:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut i żółta kartka w meczu FC Tambow – Amkar Perm (0:1), dzięki czemu Amkar utrzymał się na poziomie rosyjskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu Amkar wygrał 2:0, a jedną z bramek zdobył Janusz Gol.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut w meczu FCSB – Astra (1:0).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin, z Gerardem Bieszczadem w bramce, przegrał na wyjeździe z Tatranem Presov.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Gol Dawida Kurminowskiego w meczu z Tatranem. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut w meczu Podbrezova – Zlate Moravce (1:0).

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał u siebie z FK Pohronie 1:0. Szczepański wszedł na boisko w 84. minucie.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra na plac gry wszedł w 72. minucie.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał po rzutach karnych z Erzurum BB mecz o awans do tureckiej ekstraklasy. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Adam Stachowiak.

Ukraina:

Premier League:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało u siebie z Szachtarem Donieck 2:1. Kędziora rozegrał pełne 90 minut.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 67 minut w meczu Play Off o awans do el. Ligi Europy. Druids wygrało z Cardiff Metropolitan 1:0.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Wojciech Szczęsny mecz Juventus – Hellas (2:1) spędził na ławce „Starej Damy”.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Napoli – Crotone (2:1). Milik spędził na boisku 68 minut.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński spędził na boisku pełne 90 minut.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Gol Dawida Kownackiego w meczu Spal – Sampdoria (3:1). Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 66. minucie. „Kownaś” rozegrał całe spotkanie.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał również Bartosz Bereszyński.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut Karola Linettego. Reprezentant Polski w 45. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo wygrało u siebie z Benevento 1:0. Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 69. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Całe spotkanie na ławce Chievo spędził Paweł Jaroszyński.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała na wyjeździe z Milanem 1:5. Drągowski wszedł na boisko w 46. minucie.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Sassuolo - AS Roma (0:1).

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Salernitana – Palermo (0:2).

Radosław Murawski (Palermo) – Całe spotkanie w barwach Palermo rozegrał również Radosław Murawski.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński wszedł na boisko w 75. minucie.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 75 minut Tomasza Kupisza w meczu Cesena – Cremonese (1:0). Początkowo zwycięskiego gola uznano Kupiszowi, ale ostatecznie samobójcze trafienie zapisano Francesco Renzettiemu.