Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Teodorczyk zdobył 21. bramkę w tym sezonie
Łukasz Teodorczyk zdobył 21. bramkę w tym sezonie Szymon Starnawski /Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Niezbyt udany występ Artura Boruca w meczu z Liverpoolem. Gospodarze przegrywali do 75. minuty 1:3, jednak zawodnicy Bournemouth pokazali wielki charakter i ostatecznie wygrali z "The Reds" 4:3. „The Cherries” dzięki wygranej awansowali na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało wyjazdowe spotkanie z Tottenhamem 0:5. Fabiański rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. „Łabędzie” zajmują ostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Championship:

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało na własnym stadionie z Newcastle 2:1. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na własnym stadionie z Barnsley 0:3. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Wyjazdowa porażka Ipswich Town z Bristol City (0:2). Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce „The Tractor Boys”.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Kolejny gol Łukasza Teodorczyka w barwach Anderlechtu. „Fiołki” wygrały na wyjeździe z Kortrijk 3:1, a „Teo” wpisał się na listę strzelców w 56. minucie spotkania.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon zremisował u siebie z Anorthosisem 1:1. Arkadiusz Piech całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Patryk Procek (Achnas) – Czyste konto Patryka Procka w meczu Achnas – Aris Limassol (2:0).

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Tomasz Wełna całe spotkanie z Achnasem spędził na ławce Arisu.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF zremisowało na wyjeździe z Esbjergiem 1:1. Kamil Wilczek zanotował asystę przy golu Teemu Pukkiego. Doświadczony napastnik rozegrał pełne 90 minut. Brondby jest wiceliderem duńskiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało u siebie z Bastią 5:0. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie na środku defensywy gospodarzy.

Kamil Grosicki (Rennais) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Stade de Rennais – St. Etienne (2:0). Polak wszedł na boisko w 74. minucie, a na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Paris Saint Germain przegrało na wyjeździe z Montpellier 0:3. Grzegorz Krychowiak przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes przegrało na wyjeździe z Guingamp 0:2. Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Kanarków”.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało u siebie z OSC Lille 0:1. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba wygrała na wyjeździe z Reus Deportiu 2:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Cordoby. Drużyna Polaka zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z Heraclesem 0:2. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Mateusz Klich (Twente) – 90 minut Mateusza Klicha w meczu Willem II – Twente Enschede. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na własnym stadionie z AZ Alkmaar 3:3. Filip Kurto wciąż jest golkiperem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Dwa gole Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – FC Oss 3:5. Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut.

Filip Bednarek (De Graafschap) – W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał 23-letni Filip Bednarek. Po 17 kolejkach Graafschap zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard przegrała na wyjeździe z Volendam 0:3. Adrian Purzycki rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrało na wyjeździe z Waalwijk 0:2. Mikołaj Smyłek wciąż jest golkiperem rezerwowym MVV.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu FSV Mainz – Bayern Monachium (1:3). Kapitan reprezentacji Polski w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę. Bayern zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli ze stratą 3 punktów do liderującego Lipska.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Gol Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach (4:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 15. minucie spotkania. BVB awansowało na 6. miejsce w tabeli.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim pokonało na własnym obiekcie Kolonię 4:0. Eugen Polanski rozegrał 60 minut w zespole gospodarzy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Paweł Olkowski całe spotkanie przeciwko Hoffenheim spędził na ławce Kolonii.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – „Wilki” przegrały u siebie z Herthą BSC 2:3. Jakub Błaszczykowski cały mecz spędził na ławce gospodarzy. Wolfsburg zajmuje 15. pozycję w tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:1. Rafał Gikiewicz całe spotkanie przesiedział na ławce beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 85 minut Waldemara Soboty w meczu Sankt Pauli – FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – 80 minut Pawła Dawidowicza w meczu Arminia Bielefeld – VfL Bochum (1:0).

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Gol Daniela Łukasika w meczu Norymberga – Sandhausen (1:3). Polak wszedł na boisko w 46. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się 30 minut później.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki całe spotkanie z Norymbergą obserwował z wysokości ławki rezerwowej.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Erzgebirge Aue 4:0. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w barwach „Die Roten”.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał na wyjeździe z Manisasporem 0:2. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał na wyjeździe z zespołem Mezokovesd 0:2. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol i asysta Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli – Inter Mediolan (3:0). Zieliński wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie spotkania, a trzy minuty później zanotował asystę przy golu Marka Hamsika. Ponadto reprezentant Polski, który rozegrał pełne 90 minut, pod koniec pierwszej połowy został ukarany żółtą kartką.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w derbach Rzymu. AS Roma wygrała na wyjeździe z Lazio 2:0. „Giallorossi” plasują się na 2. miejscu w ligowej tabeli.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie z Palermo 2:1. Bartłomiej Drągowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym "Violi".

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Fiorentinie.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała u siebie z Torino 2:0. Karol Linetty wszedł na boisko w 60. minucie spotkania i zanotował asystę przy bramce na 2:0.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Sassuolo 0:3. Łukasz Skorupski sprokurował „jedenastkę” w 22. minucie meczu.
Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari zremisowało na wyjeździe z Pescarą 1:1. Polski defensor wszedł na plac gry w 46. minucie.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Zwycięstwo Novary z Vicenzą (2:1). Tomasz Kupisz wszedł na boisko w 83. minucie meczu.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Wyjazdowe zwycięstwo Ascoli nad Avellino (2:1). Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Gol i dwie asysty Adriana Mierzejewskiego w meczu Emirates Club – Al Sharjah (2:3). Mierzejewski opuścił plac gry w 90. minucie spotkania.

Bramka:

Asysty:

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Deportivo La Coruna (Przemysław Tytoń) – Real Sociedad
Doxa – Zakakiou (Mateusz Taudul)
Union Berlin – Eintracht Brunszwik (Adam Matuszczyk)
Amkar Perm (Janusz Gol) – Orenburg
Krasnodar (Artur Jędrzejczyk) – Samara

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

[/cs]

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24