MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak prezes sądu okręgowego wziął się za koronawirusa. Wyroki ogłaszane przy pustej sali, zamknięte biuro obsługi interesantów

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Wyroki ogłaszane przy pustej sali, zamknięte biuro obsługi interesantów, wstęp tylko dla określonych grup zawodowych, a adwokatom, radcom prawnym i ich aplikantom zaleca się ograniczenie wizyt. Kto nie pozwoli zbadać sobie temperatury, nie wejdzie - żelazne zasady obowiązują w sądach okręgu szczecińskiego. I tak ma być co najmniej do 30 kwietnia.

Zarządził je sędzia Maciej Strączyński, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie. I jak ustaliliśmy, są gruntownie przestrzegane. Powodem jest zagrożenie pandemią koronawirusa.

- Oczywiście sytuacja wywołana wirusem wpłynie na opóźnienia w procesach, bo już teraz część spraw przenosimy na maj. Tam, gdzie to możliwe, wyroki są nadal wydawane, ale to nie będzie jakaś duża liczba. Gdy poradzimy sobie z pandemią, wszystko powinno wrócić do normy - mówi sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Gdy wchodzi do budynku sądu pracownik sprawdza mu mu temperaturę. Podobnie jak wszystkim osobom, które mają prawo w tych dniach przebywać w budynkach sądu.

- Osoby wchodzące do sądu poddają się pomiarowi temperatury ciała, w przypadku podwyższonej temperatury lub odmowy poddania się badaniu nie będą wpuszczone do budynku bez względu na to, kim są - zarządził prezes Maciej Strączyński.
Do budynków sądu prawo wstępu mają wyłącznie pracownicy Sądu Okręgowego w Szczecinie, sądów podległych, sądu apelacyjnego, prokuratorzy i służby mundurowe oraz adwokaci i radcowie prawni i ich aplikanci.

- Tym ostatnim zaleca się ograniczenie wizyt w sądzie - dodaje prezes.

Wszystkie rozprawy zostały odwołane. Sędziowie wykonują tylko te zadania, w których nie jest przewidziany udział stron. Mogą pracować z domu z aktami spawy.

- W sądzie powinni stawiać się w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla przekazywania dokumentów, przy czym przewodniczący wydziałów zapewnią obecność przynajmniej jednego sędziego w budynku sądu każdego dnia - zarządził prezes.
Zamknięto dla interesantów biura obsługi interesanta. Wnioski przyjmowane są na piśmie, telefonicznie lub elektronicznie.

#ZamawiajDoDomu! Restauracje, dostawcy usług i towarów uzupełniają i rozwijają swoje oferty o możliwość zakupów online. Sprawdź, co możesz zamówić online z bezpieczną dostawą do domu w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Lista będzie aktualizowana! Czekamy na Wasze maile na [email protected]!


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński