Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak nauczyli się płacić - to niech płacą,czyli nowy sponsor w SALPSIE

Krzysztof Dziedzic
Zmiany w SALPS-ie.
Zmiany w SALPS-ie.
Szczecińska amatorska liga piłki siatkowej - jest sponsor, ale zespoły nie będą płacić mniej wpisowego.

Szczecińska firma "Espol" stanie się od sezonu 2012/2013 strategicznym sponsorem Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. To ciekawa informacja, bo niezbyt często zdarza się by amatorskie rozgrywki zyskiwały sponsora.

- W Szczecinie jest problem ze sponsorami, a jeżeli już się trafią, to raczej w przypadku najbardziej popularnych zespołów ligowych, takich jak Pogoń - mówi Wojciech Sobecki, jedna z osób która doprowadziła do umowy Espolu z SALPSem. - Sponsorzy garną się dowielkiego sportu. Amatorzy łatwo nie mają. Nie ma komu ich wspierać.

W ramach zawartej umowy firma "Espol" zobowiązała się do dofinansowania ligi, pomocy technicznej (Espol to firma działająca w branży teleinformatycznej), udostępnienia własnej platformy cyfrowej dla potrzeb ligi oraz pomocy w tworzeniu specjalistycznego portalu internetowego.

- Chcemy stworzyc stronę internetową z prawdziwego zdarzenia - wyjaśnia prezes firmy Espol, Arkadiusz Gralak. - I stworzyć szansę zamówienia serwisu. No, a przede wszystkim chcemy dać możliwosć oglądania na żywo relacji z meczów.
Czy pieniądze pójdą też na zmniejszenie płaconego przez drużyny wpisowego do rozgrywek?

- Na co pójdą pieniądze, to zadecyduje zarząd ligi - mówi Gralak. - Jestem uczestnikiem rozgrywek, lecz nie uważam, aby koszty wpisowego (800 złotych za zespół posiadający własną salę, 1600 złotych dla drużyn bez sali - dop. red.) były wysokie. Raczej oczekiwałbym, że pieniądze zostaną przeznaczone na jakieś imprezy dla uczestników - wyjazdy na grzyby, czy organizację ogniska. Jak zespoły nauczyły się już płacić za grę, to niech płacą. Chciałbym, aby była zagwarantowana np. woda do picia na
meczach, a po spotkaniu nie trzeba było śpieszyć się z kąpielą, bo zaraz po zawodnikach ktoś inny wynajmuje hale.

- Wpisowe do rozgrywek może tylko wzrosnąć - twierdzi organziator, Zbigniew Maciejewski. - Więcej trzeba będzie zapłacić sędziom.
W sezonie 2011/2012 w SALPSie w dwóch ligach kobiecych, i w czterech ligach męskich grały 64 drużyny. To ponad 800 zawodników w wieku od 14 do 63 lat, rozgrywających w sezonie około 650 spotkań. Mecze odbywajas ię są od poniedziałku do piątku, w sumie jest to ponad 30 spotkań tygodniowo. Mimo że liga ma w nazwie słowo "szczecińska", w rozgrywkach uczestniczą także drużyny z Gryfina, Polic, Stargardu Szczecińskiego, Goleniowa, czy Łobza.

Tegoroczne mecze Espol Ligi SALPS rozpoczną się już 8 października. Będzie to już 19. edycja rozgrywek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński