MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak jeździć w mieście? Podpowie Prezydencka Rada Komunikacyjna

Mariusz Parkitny [email protected]
Rada podpowie, jak jeździć w mieście
Rada podpowie, jak jeździć w mieście Archiwum
- Koniec z konfliktami dotyczącymi komunikacyjnego rozwoju miasta - zapowiedzieli wczoraj radni PiS. Lekarstwem ma być pewna rada...

Dokładnie Prezydencka Rada Komunikacyjna, czyli ciało doradcze prezydenta Szczecina. W jej skład weszli radni, policjanci, strażnik miejski, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

- W radzie mają się ścierać pomysły na to, jak najlepiej zorganizować w Szczecinie ruch pieszy, samochodowy, rowerowy, komunikację miejską. Obiecaliśmy to w kampanii wyborczej i teraz spełniamy obietnicę - mówił Artur Szałabawka, przewodniczący rady miasta.

Rada ma opiniować m.in. wprowadzenie buspasów, stref uspokojenia ruchu, nowych tras rowerowych, bezpieczeństwa pieszych, parkingów, strefy płatnego parkowania.

Radni PiS chcą też wprowadzenia biletu miesięcznego i trzymiesięcznego za złotówkę dla dzieci w wieku od 6 do 13, w rodzinach z co najmniej dwójką dzieci (uczestnicy programu Szczecin Przyjazny Rodzinie). Koszt takiego rozwiązania to ok. 450 tys. zł rocznie.

- Będziemy przekonywać radnych innych klubów do poparcia tej inicjatywy. To nie jest wielka kwota uszczuplająca dochody, a korzyść będzie miała spora grupa mieszkańców - tłumaczył radny Marek Duklanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński