MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak dojechać na lotnisko w Goleniowie? Szykują się spore zmiany [MAPA]

Marek Rudnicki
Zmiana dojazdu na lotnisko w Goleniowie spowodowana pracami przy drodze szybkiego ruchu S6.

Adaptacja drogi do nowych warunków nastąpi już 7 listopada na odcinku 9 km od węzła Goleniów Północ do budowanego przejścia dla zwierząt na wysokości miejscowości Krzywice. Ruch pojazdów zostanie na tym odcinku przerzucony na gotowe fragmenty jezdni prawej i jezdni lewej.

- Zmiany te pozwolą wykonać kolejne brakujące elementy nowego układu drogowego - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA O/Szczecin. - Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stasowanie się do ograniczeń prędkości oraz ograniczone zaufanie do nawigacji samochodowych i przestrzegamy przed jazdą „na pamięć”.

Zmiany będą skutkowały przede wszystkim innymi trasami dojazdu do lotniska w Goleniowie.

Największe zmiany czekają kierowców jadących na lotnisko od strony Szczecina – będzie trzeba na węźle Goleniów Zachód (Święta) zjechać do Goleniowa i przez miasto dojechać do lotniska.

Nie będzie dojazdu - tak jak dotychczas - od strony węzła Goleniów Północ (S3/S6).

Dojazd do lotniska od strony Koszalina i wyjazd w stronę Szczecina będzie możliwy przez częściowo czynny węzeł Goleniów Lotnisko.

Natomiast wyjazd w kierunku Koszalina będzie możliwy tak jak dotychczas, z tym że fragment DK6 za Glewicami będzie jednokierunkowy ze znakiem „Stop” przed włączeniem się w jezdnię prawą S6.

Trasy objazdów będą oznakowane. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przynajmniej przez 3 tygodnie od jej wprowadzenia.

Zobacz też:

Zobacz również:

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński